ZEYTINYAGI MIDE ÜLSERI VE GASTRITE KARSI DA KORUYOR - Diger - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Sperm Zarar†1¤7Ã
Vajinada Ka 0‡3 0â
VajinadakaÃ…Ã
Ger̉ہ
Kan IÃâ€
Tüm Arananlar
 
 
 
Diger

ZEYTINYAGI MIDE ÜLSERI VE GASTRITE KARSI DA KORUYOR

Kalp ve damarlarin yaninda, cildin, karacigerin ve sinir sisteminin en iyi besinsel dostlarindan biri olan zeytin ve zeytinyaginin mide için de son derece yararli oldugu gösterildi. Ispanyol bilim adamlarinin yaptigi bir çalismada sizma zeytinyaginin gastrit (mide yanmasi) ve mide ülserine neden oldugu iyi bilinen Helicobacter Pylori isimli mikroorganizmaya karsi mideyi koruyucu ve tedavi edici oldugu gösterildi.

Öncelikle bu mikrobu laboratuvar sartlarinda sizma zeytinyagi ile karsilastiran bilim adamlari özellikle yagin içerisindeki antioksidan maddelerin H. Pylori nin üremesini engelledigini fark ettiler. Bu etkiye neden olan fenolik bilesikler ayni zamanda yesil ve siyah çay, üzüm suyu, iyi kalitede kizilcik, yabanmersini, bögürtlen, kiraz vb. koyu renkli meyvelerin kendilerinde ve sularinda da bol miktarda bulunmaktadir. Ancak zeytinyaginin iyilestirici ve ülser/gastritten koruyucu gücünün sadece fenolik bilesiklerden ibaret olmadigi da baska bir gerçek.

Çalismanin yayimlandigi Journal of Agricultural and Food Chemistry (Tarim ve Gida kimyasi dergisi) de ayrica zeytinyaginin içindeki bu fenolik bilesiklerin midenin asit ortaminda saatlerce bozulmadan kalabildigi ve midede bulunan H. Pylori bakterisi savastigi da ifade edilmis. Zeytinyaginin içerisindeki bu fenolik bilesikler antibiyotik direncine sahip bazi bakteri türleri üzerine dahi öldürücü etki göstermistir.

Zeytin ve zeytin ürünlerinin çok zaman geçmeden (tarihte oldugu gibi) bir kez daha ilaç (sifa) muamelesi görecegi günler yakindir. O günlerde zeytin ve zeytinyagi ithal eden bir ülke durumuna düsmemek için zeytinliklerimizi yazliklara dönüstürme acimasizliginin kisa zamanda durdurulmasi çok önemlidir. Tibbin elinde tüm teknolojik ve bilimsel çalismalara ragmen henüz zeytinyagina benzer bir ilaç bulunmamaktadir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 290096 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Diger
Zeytinyaginin GÜzelligini
Zeytinyagi Mucizesi
Zeytinyagi Mide Ülseri Ve
Zeytinyagi El Banyosu
Zeytinyagi
Zehirlenme Nedir, Zehirle
Yüz Temizligi - Günlük Te
Yüz Germe Estetigi
Yüz Felci Nedir, Belirtil
Yesil VÜcudunuzu Akord Ed
Yemek Yerken Nelere Dikka
Yaz Sirlari
Yasa Göre Sosyal Ve Kisil
Yasa Göre Hareketsel Geli
Yasa Göre Dil Gelisimi
Yas çizgileri
Yaramazlik Ve Zeka Arasin
Yaniklarda Ilkyardim Nasi
Yagli Saçlar Için, Yagli
Vitrektomi Nedir ?
Tüm Diger

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri