YESIL VÜCUDUNUZU AKORD EDER - Diger - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Anne Cocuk SaglÄÃ
Ger à ‚ÃÆ
Safra Kesesinde TaÃÆâ
Bo 0‡3 0—0alt 0‡2¡
Soyaepilizlap0âÃÂ
Tüm Arananlar
 
 
 
Diger

YESIL VÜCUDUNUZU AKORD EDER

Klorofil, sindirilebilir protein, vitamin, mineral, enzim ve karotenoidlerin zengin bir kaynagidir. Kalorisi kisitlanmis diyetlerde çok iyi bir besleyicidir. Klorofilin zarar görmüs dokularin iyilesme hizini arttirdigi bulunmustur. Özellikle sindirim sisteminde kötü koku yaratan bakterileri yok ederek sindirim sistemine yardimci olur.

Ayrica klorofil hemoglobine çok benzer yapidadir, kan yapimini artirdigi da düsünülmektedir. . Klorofilin zarar görmüs dokularin iyilesme hizini artirdigi bulunmustur. Vücut fonksiyonlarinin dengeli çalismasini saglayip vücudun gereksinim duydugu besinleri en üst seviyede kullanmalarina yardimci olabildigi gibi vücudu zararli maddelerden de temizleyebilir. Bu özelliginden dolayi vücudumuzu "akort edici" denilebilir. Zararli toksinlerden koruyucu özelligi disinda, bu toksinleri aritarak adeta vücudun dogal deodoranti olarak da . görev yapar.

Bu nedenle beslenirken koyu yesil yaprakli sebzeler ile maydanoz, dereotu, naneyi bolca tüketmeliyiz.

Örnegin ödem sorunu çeken, sik sik hastalanan kisiler beslenmelerinde maydanoza agirlik verdiklerinde basarili sonuçlar almaktadirlar. Çünkü maydanoz suyundaki yüksek klorofil miktari kani artirarak oksijeni metabolize eder; böbrekleri, karacigeri, idrar yollarini temizler.

Çok Pisirmeyin

Yesil sebzelere . rengini, klorofil adi verilen pigment verir. Klorofil sicaga dayanikli olmadigi için çok pisirilen sebzeler renklerini yitirir, bu nedenle yesil sebzeler kisa sürede, az su ve yagla pisirilmelidir. Böylece sebze hem lezzetini hem de besin degerini çok fazla yitirmemis olur. Ayrica sebze yemegi piserken kapagi siki sikiya, sürekli kapali tutulursa yesil renk hizla kahverengiye dönüseceginden tencerenin kapagi ara sira açilmalidir. Yesil sebzelere renginin korunmasi için bazen soda eklenmektedir. Soda yemegin hem lezzetini bozar hem de besin degeri kaybina yol açar, kesinlikle eklenmemelidir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 290343 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Diger
Zeytinyaginin GÜzelligini
Zeytinyagi Mucizesi
Zeytinyagi Mide Ülseri Ve
Zeytinyagi El Banyosu
Zeytinyagi
Zehirlenme Nedir, Zehirle
Yüz Temizligi - Günlük Te
Yüz Germe Estetigi
Yüz Felci Nedir, Belirtil
Yesil VÜcudunuzu Akord Ed
Yemek Yerken Nelere Dikka
Yaz Sirlari
Yasa Göre Sosyal Ve Kisil
Yasa Göre Hareketsel Geli
Yasa Göre Dil Gelisimi
Yas çizgileri
Yaramazlik Ve Zeka Arasin
Yaniklarda Ilkyardim Nasi
Yagli Saçlar Için, Yagli
Vitrektomi Nedir ?
Tüm Diger

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri