nezle, alerjik nezle, bademcik tedavisi.. - Kulak Burun Bogaz - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Vajina 0Ãâ
Vajinada
Vajinaââ‚
Vajina IltihabÃÃ
K06 0ÃÆâ€â
Tüm Arananlar
 
 
 
Kulak Burun Bogaz

Nezle, Alerjik Nezle, Bademcik Tedavisi..

Baslangiçta damak bademciginin sismesiyle bogazda bir tirmalanma duygusu olusur. Sonra burun mukozasi iltihaplanir ve normalin üstünde mukus(sümük) üretimi baslar. Burun mukozasinin sismesi nedeniyle burun tikanir. Hele üstçene sinüsü ve alin sinüsü mukozalari da iltihaplandiginda, tüm kafa bölgesi etki altina girer ve kiside genel bir bunalma durumu olusur.

Baslangiç asamasindaki nezlenin tedavisinde bazen bir kerelik güçlü bir terleme basarili olabilir. Bebek nezlesinin belirtileri ise, yüksek ates, halsizlik, uyku bozukluklari, burun tikanikligi, hapsirma ve bazen de kusmadir. Her ne olursa olsun, bebegin sürekli temiz hava almasinin saglanmasi gerekir.

Isveç Surubu: Nezlenin ilk belirtileri görüldügünde, küçük bir pamuk parçasi Isveç Surubuyla islatilir, burun deligine tutulur . ve kokusu derin derin içe çekilir. Surubun buhari kisa sürede rahatlatir. Ayrica, koruyucu önlem olarak veya burun mukoza sisligine ve burun akintisina karsi, avuç içine alinan suya biraz Isveç Surubu eklenir ve burunun köküne kadar içe çekilir. Tikaniklik sona erer ve akinti durur. Grip zamanlarinda ise koruyucu önlem olarak, günde yarim veya bir tatli kasigi surup biraz ilik suyla inceltilerek alinir.

Ev reçetesi: On dakika süreli sicak ayak banyolari yapilir. Dayanilabilecek sicaklikta olan suya azar azar sicak su eklenerek sogumasi önlenir.

Mayis papatyasi: Bir yemek kasigi dolusu çiçek, bir litre kaynar derecede sicak suyla haslanir ve bir havlunun altinda papatya buhari solunur. Bu tedavinin basarili olabilmesi için, buhar solunumunun ardindan evden disari çikilmamalidir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 211491 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kulak Burun Bogaz
Kabakulak
Kabakulak
Orta Kulak Iltihabi (çoc
Soguk Alginligi Tedavisi,
Nezle, Alerjik Nezle, Bad
Kulak Düzeltme Estetigi
Burun Kanamasinin Durduru
Burun Kanamasi, Gebelikte
Burun Kanamasi, Burun Bog
Burun Estetigi
Bogaz Agrisi, Bogaz Hasta
Tüm Kulak Burun Bogaz

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri