KAYISI: HEM LEZZETLI HEM SIFALI - Sifali Bitkiler - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Ka�§�§eÃ
Taà ÆÃ
Sperm Zarar†1¤7Ã
Vajinada Ka 0‡3 0â
VajinadakaÃ…Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Sifali Bitkiler

KAYISI: HEM LEZZETLI HEM SIFALI

Kanser hastaliklarina karsi koruyucu bir etkisi olan kayisinin bu etkisi, özellikle sigara ve alkol kullananlarda daha güçlü oluyor. Tarim ve Köy isleri Bakanligi Arastirma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Baskanliginca kayisi ile ilgili yapilan arastirmada, hem taze hem de kuru kayisida bulunan A vitamininin organizmanin ve saglikli hücrelerin direncini artirarak, kanser hastaliklarina karsi koruyuculuk görevini yaptigi belirtildi.

Kayisinin sigara ve alkol kullananlarda kansere karsi daha güçlü etki olusturdugu kaydedilen arastirmada, kayisinin koruyucu etkisini, özellikle akciger, agiz, kolon, deri, gögüs ve rahim tümörleri üzerinde gösterdigi bildirildi.

Arastirmaya göre, kayisi göz sagligi ile kemik ve dislerin gelisimini de olumlu etkiliyor. Kayisinin sodyum bakimindan fakir, potasyum yönünden zengin bir meyve oldugu belirtilen arastirmada, bu nedenle bazi diyetlerin uygulanmasinda oldukça önemli görevler üstlendigi kaydedildi.

Parlak sari veya turuncu renkteki kuru kayisilar yüksek miktarda sülfürdioksit tasidiklari için astim sikayeti olanlara tavsiye edilmezken, kuru kayisi alirken koyu renkli ve sekilsiz olanlar, koruyucu madde içermeyenlerin tercih edilmesi öneriliyor.

Arastirmaya göre, tazesi de kurumusu da A vitamini bakimindan zengin olan kayisinin diger faydalari söyle:

"Zihin zaafiyetini gideriyor.

Beyin yorgunlugunu gideriyor ve uyku veriyor.

Istah açiyor ve hazmi kolaylastiriyor.

Rasitizm türü kemik rahatsizliginin tedavisine yardimci oluyor.

Kansizligi tedavi ediyor, kabizligi gideriyor.

Özellikle cilde tazelik ve canlilik veriyor."

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 281020 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Sifali Bitkiler
Bilinçli Beslenmede Taze
Sifali Bitkiler Dut
Kizilcik: Melatonin Kayn
Alerji
Uyku Hastaliklari
Kirlasan Saçlara Bitkise
Bilinçli Beslenmede Taze
Sifali Bitkiler Dut
Kizilcik: Melatonin Kayn
Alerji
Uyku Hastaliklari
Sifali Çaylar
Rezene
Kusburnu
Kilo Kaybi Için Bitkiler
Kayisi: Hem Lezzetli Hem
Kadin Hastaliklari Için S
IlginÇ Bitkiler Birer Sif
Çayir Papatyasi
AdaÇayi
Tüm Sifali Bitkiler

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri