kalp hastaligina bahar uyarisi, kalp hastaliklari. - Kalp Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Dilin Dışarda Olmas
Ger̉ہ
HEMOF 0ÃÆââ‚
Ka�§�§eÃ
Taà ÆÃ
Tüm Arananlar
 
 
 
Kalp Sagligi

Kalp Hastaligina Bahar Uyarisi, Kalp Hastaliklari.

Kalp hastaligina bahar uyarisi
Uzmanlar, ani hava degisikliklerinde koroner damarlarda kasilmalar olabilecegini belirterek kalp hastalarini dikkatli olmaya çagiriyor.

Ani hava degisikliklerinde koroner damarlarda kasilmalar olabilecegi belirtilerek,kalp hastalarinin giyimlerine dikkat etmeleri gerektigi söylendi.

Uzmanlar ilkbaharin, ani hava degisikliklerinin yogun yasandigi bir dönem oldugunu belirterek, kalp hastalarinin bu mevsimde sagliklarina daha fazla . dikkat etmelerinin önemini vurguluyorlar.

Kalp kapak hastaligi olanlarin bu mevsimde üst solunum yolu enfeksiyonlarindan kendilerini korumalarinin önemli oldugunu kaydeden kalp doktorlari, ani hava degisikliklerinin solunum sisteminin savunma mekanizmasini kötü yönde etkileyebilecegini ve durumun solunum yolu enfeksiyonlarina yakalanmayi kolaylastirdigini belirtiyorlar.

Özellikle kalp kapak hastalarinin bu tip enfeksiyonlarda doktora basvurmasi gereklidir çünkü kalp kapak hastalarinin bu tip enfeksiyonlarinda, beraberinde kalpte de enfeksiyon görülme olasiligi yüksektir.
Ancak, doktor kontrolünde düzenli antibiyotik kullanimiyla bu riskten kurtulunabilir.
Kalp yetmezligi olan hastalarin da bu faktörlere dikkat etmeleri gerekir.

Enfeksiyon, kalp yetmezligini ilerletmesi açisindan önemlidir. Enfeksiyon vücuda fazladan yüktür ve bundan kalbimiz de etkilenir.

Bunun yani sira kapak hastaliklarinin ve kalp yetmezligi olan hastalarin vücut su oranlari da önemlidir ve ani hava degisikliklerini takip ederek kendilerini çok terletmeyecek ve üsütmeyecek kiyafetler giymeleri gerekir.

Koroner kalp hastalari da ani isi degisikliklerinden kendilerini korumalidir. Çünkü bazi çalismalar göstermistir ki, bu tip hava degisikliklerinde koroner damar kasilmalari olabilmektedir.

Bu durum da kalp krizleriyle karsilasilmasini kolaylastirir. Alinacak tedbirlerde temel amaç, vücudumuzu ani hava degisikliklerden, fiziksel ve ruhsal yüklerden korumaktir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 236223 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kalp Sagligi
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Kalp Hastaligina Bahar Uy
Kalp Damar Hastaliklari V
Elma Kalp Sagligi IÇin Id
Dis Kalp Masaji Nasil Yap
Çay Kalp Sagligi IÇin De
Bayilma, Seker Hastaligi,
Tüm Kalp Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri