kalp damar hastaliklari ve tedavi.. - Kalp Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
HEMOFÃÆâ€â
Vajina Icinde OluÃÆâ€
Ger à ‚ÃÆ
Safra Kesesinde TaÃÆâ
Bo 0‡3 0—0alt 0‡2¡
Tüm Arananlar
 
 
 
Kalp Sagligi

Kalp Damar Hastaliklari Ve Tedavi..

Kalp Damar Hastaliklarinda Tedavi


Koroner damarlarda önemli darlik ve/veya tikaniklik görüldügünde, eger uygunsa, ayni seansta veya daha sonra balon anjiyoplasti yapilabilir. Balon anjiyoplastide, damar içindeki dar olan bölgede, özel olarak yapilmis balon, kisa süreli olarak sisirilerek darlik genisletilir. Balon, ayni damarda birden fazla darliga veya birden fazla damardaki darliklara ayni seansta veya farkli seanslarda yapilabilir. Gerekli durumlarda balona ek olarak o bölgeye, yine balon yardimiyla stent (kafes) konur.

Balon anjiyoplastiye uygun olmayan durumlarda, bypass cerrahisi veya ilaç tedavisi önerilebilir.

Bypass cerrahisinde ise damardaki darlik bölgesinin öncesi ile sonrasi arasina köprü görevi gören bir damar konulur. Bu konulan damar, hastanin kendisinin bacak toplardamari veya gögüsten alinan bir atardamar olabilir. Böylece kan, bu köprü yardimiyla, dar veya tikali olan bölgenin ilerisine geçebilir.

Koroner damar hastaliginda kullanilan ilaçlar; koroner damarlari genisletici, kalbin yükünü azaltici, o bölgede pihti olusmasini önleyici veya ateroskleroz üzerinde çok olumsuz etkileri olan kolesterolü düsürmeye yönelik ilaçlardir. Ilaçlar doktor kontrolünde ve sürekli . olarak kullanilmalidir.

Ne yazik ki, gerek koroner arter hastaligi tedavisinde kullanilan ilaçlar, gerekse balon ve bypass, damar hastaligini ortadan kaldirmamaktadir. Dolayisi ile koroner damarin ayni bölgesinde veya farkli bölgelerinde yeni darliklar ortaya çikabilir veya hafif olan darliklar daha da ilerleyerek ciddi darlik haline gelip, probleme yol açabilir. Bundan dolayi hastalarin risk . faktörlerini uzaklastirmasi, ilaçlarini düzenli kullanmasi, problemlerin erken saptanmasi açisindan doktorunun önerdigi zamanlarda ve bunun disinda sikayeti oldugu her zaman, kontrollere gelmesi çok önemlidir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 249587 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kalp Sagligi
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Kalp Hastaligina Bahar Uy
Kalp Damar Hastaliklari V
Elma Kalp Sagligi IÇin Id
Dis Kalp Masaji Nasil Yap
Çay Kalp Sagligi IÇin De
Bayilma, Seker Hastaligi,
Tüm Kalp Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri