ELMA KALP SAGLIGI IÇIN IDEAL - Kalp Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Ger̉ہ
Kan IÃâ€
K 0âÃ
S 0 3k 0 3drara 0Š4 0
TaÅŸak
Tüm Arananlar
 
 
 
Kalp Sagligi

ELMA KALP SAGLIGI IÇIN IDEAL

Kötü kolesterolün oksidasyonunu önlemenin yani sira, vücudunuzu ultraviyole isinlari, yaniklar ve sigara gibi birçok çevresel faktörün olusturdugu zararlardan arindirmak için yüzde 100 meyve konsantresi içeren elma suyundan faydalanin.

Antioksidan etkiye sahip besinlerin vücudumuz için önemi

Vücudumuzda enerji üreten tüm hücreler düzenli olarak oksijene ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle oksijen yasamin temelini olusturuyor. Diger yandan oksijen vücut hücrelerinde yandiginda serbest radikaller veya oksijen içeren son ürünler olusuyor. Antioksidanlar vücudumuzdaki vücut hücrelerinde, dokularda ve hücre çogalmasini kontrol eden DNA nin yapisinda hasara neden olan serbest radikallere karsi savasiyorlar.

Bunlarin disinda ultraviyole isinlari, yaniklar ve sigara gibi çevresel faktörler de serbest radikal olusumuna neden oluyor. Serbest radikallerin neden oldugu hücre hasari kanser, kalp ve damar hastaliklari, katarakt, artritler ve yasla birlikte gelen diger bozukluklar gibi saglik sorunlarina yol açabiliyor. Bu sorunlarla karsilasmamak için erken yaslardan baslayarak saglikli beslenmek büyük önem tasiyor. Elma suyu, içerigindeki en fazla antioksidan kapasiteye sahip "Quercetin" nedeniyle bu sorunlara karsi savasta sofradan eksik edilmemesi gereken bir yardimci.

Kötü kolesterolün oksidasyonunu engellemek için elma suyunu tercih edin

Yag, özellikle doymus yag ve kolesterol açisindan zengin diyetler kan kolesterol düzeyini yükseltiyor. Kan kolesterol düzeyi yükseldikçe, koroner kalp hastaligi riski de artiyor. Kolesterol kanda proteinlere bagli olarak tasiniyor. Bunlara lipoproteinler adi veriliyor. Düsük dansiteli . lipoproteinler (LDL), damar duvarlarinda kolesterol biriktiriyor. Yüksek dansiteli lipoproteinler (HDL) ise damar duvarlarinda biriken kolesterolü temizliyor. Bu nedenle LDL-kolesterol kötü kolesterol, HDL-kolesterol iyi kolesterol olarak nitelendiriliyor. Kolesterol vücutta sentez edildigi gibi besinler yoluyla da disardan aliniyor.

Yapilan arastirmalarda "elma suyunun içerdigi Quercetin ve diger antioksidan maddelerin hücresel hasari önleyici potansiyel bir etkisi oldugu, bu etkinlik sonucunda LDL-kolesterolün oksidasyonunu önleyebildigi, platelet agregasyonunu (trombosit kümelenmesi) önleyici, antihipertensif (yüksek tansiyonu engelleyen) ve antiaritmatik (ritm bozukluklarini önleyen) etki gösterdigi" ileri sürülmüstür.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 263174 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kalp Sagligi
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Kalp Hastaligina Bahar Uy
Kalp Damar Hastaliklari V
Elma Kalp Sagligi IÇin Id
Dis Kalp Masaji Nasil Yap
Çay Kalp Sagligi IÇin De
Bayilma, Seker Hastaligi,
Tüm Kalp Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri