ÇAY KALP SAGLIGI IÇIN DE FAYDALI - Kalp Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Dilin D 0 3 0 0ââ‚Â
Ger à ‚ÃÆ
Safra Kesesinde TaÃÆâ
Bo 0‡3 0—0alt 0‡2¡
Soyaepilizlap0âÃÂ
Tüm Arananlar
 
 
 
Kalp Sagligi

ÇAY KALP SAGLIGI IÇIN DE FAYDALI

Iki farkli ülkede gerçeklestirilen iki çalisma çayin kalp krizini önlemede son derece faydali oldugunu ve kalp krizi geçirenlerde de koruyucu etki gösterdigini ortaya koydu.

Kalp krizinden sonra üç buçuk yil gözlenen orta derecede (haftada 14 bardak) çay tüketen deneklerde, çay içmeyen deneklere göre ölüm riskinin yüzde 28 oraninda azaldigi belirlendi. Fazla . miktarda (haftada 14 bardaktan fazla) çay tüketen deneklerde ise bu oran yüzde 44 olarak tespit edildi. Uzmanlar, siyah çayin kalp hastalarinda damarlarin rahatlamasini sagladigini ve kanda pihti olusmasini önledigini belirtti.

Konuyla ilgili arastirma, 1900 denek üzerinde Beth Israel Tip Merkezi nde yapildi. Kalp hastaliklari riskini azaltabildigi belirtilen antikanserojen falavonoids maddesi, siyah çayin yani sira yesil çay, elma, sogan ve borklide de bol miktarda bulunuyor. Flavonoids maddesinin, LDL kolesterolünün okside olmasini önledigi de vurgulandi.


Amerikan Harvard Ünversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Kenneth Mukamal, özellikle yesil ve siyah çayin aromasinda kalp hastaliklarini önleyici zengin antioksidanlarin bulundugunu söyledi.

Mukamal, kalp kirizi geçiren bin 900 hasta üzerinde 1 yil süren arastirmalarinda, haftada ortalama iki fincan çay içenlerde, içmeyenlere oranla ikinci bir kalp krizi riskinin yüzde 28 daha az oldugunu saptadiklarini kaydetti.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 220505 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kalp Sagligi
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Kalp Hastaligina Bahar Uy
Kalp Damar Hastaliklari V
Elma Kalp Sagligi IÇin Id
Dis Kalp Masaji Nasil Yap
Çay Kalp Sagligi IÇin De
Bayilma, Seker Hastaligi,
Tüm Kalp Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri