burun kanamasi, burun bogaz hastaliklari.. - Kulak Burun Bogaz - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Sperm Zararà Ã
Adet Sancà †Ã
HEMOF 0 0‰9 0 0 0 4
BOÆ AZKUR
HEMOFÃ Lï¿Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Kulak Burun Bogaz

Burun Kanamasi, Burun Bogaz Hastaliklari..

Çarpma, iltihaplanma, hapsirma, tümörler ve burun kemigi kiriklari gibi durumlarin disinda, hipertoni(tüm beden kaslarinda asiri gerginlik), karaciger bozukluklari, damar ve kan hastaliklari ve grip gibi hastaliklar da burun kanamasina neden olabilir. Burun kanamasinin bazi kisilerde sik olusu ise, burun damarlarinin kirilganligindan kaynaklanir. Burun kanamasi eger baska bir hastaligin belirtisi ise, söz konusu hastaligin tedavi edilmesi gerekir. Akut burun kanamalarinda en etkili ilkyardim, soguk suyla islatilmis bir havlunun hastanin ensesine uygulanmasidir. Bu uygulama sayesinde burun damarlarinda olusan daralma, kanamanin durmasini saglayabilir.

Çobançantasi: Sürekli olan burun kanamalari çobançantasi çayi ile tedavi edilebilir.

Yarim tatli kasigi ince kiyilmis çobançantasi, orta boy bir su bardagi dolusu . kaynar derecede sicak suyla haslanir ve yarim dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmis çay sogutulmadan yudumlanir.

Ökseotu: Yarim tatli kasigi ince kiyilmis ökseotu, bir bardak soguk suda 12 saat demlendirildikten sonra isitilir ve süzülür. Buruna çekilen soguk çay kan durdurucu etki yapar.

Civanperçemi: Yarim tatli kasigi ince kiyilmis civanperçemi, orta boy bir su bardagi dolusu kaynar derecede sicak suyla haslanir ve yarim dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 1 bardak taze demlenmis çay sogutulmadan yudumlanir.

Atkuyrugu kompresi: Siddetli ve sürekli burun kanamalarinda soguk çayla hazirlanan kompresler yardimci olur.

Bir tatli kasigi ince kiyilmis atkuyrugu, bir su bardagi dolusu kaynar derecede sicak suyla haslanir ve yarim dakika demlendikten sonra süzülür. Uygun büyüklükte bir bez soguk çaya batirilir, biraz sikilir ve burnun üstüne yatirilir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 228862 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kulak Burun Bogaz
Kabakulak
Kabakulak
Orta Kulak Iltihabi (çoc
Soguk Alginligi Tedavisi,
Nezle, Alerjik Nezle, Bad
Kulak Düzeltme Estetigi
Burun Kanamasinin Durduru
Burun Kanamasi, Gebelikte
Burun Kanamasi, Burun Bog
Burun Estetigi
Bogaz Agrisi, Bogaz Hasta
Tüm Kulak Burun Bogaz

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri