Zayif kadinlari bekleyen tehlike! - Diyet Egzersiz - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Kar 0†1¤7†1Ã
Botoks NasÃÆÃ
Soya Epiliz Lap 0ÃÆâ
K�Æâ€â„
VajinaÃââ‚Â
Tüm Arananlar
 
 
 
Diyet Egzersiz

Zayif Kadinlari Bekleyen Tehlike!

.
Uzmanlar, pek çok konuda avantaj olan zayifligin, osteoporoz konusunda dezavantaja dönüstügünü belirtiyorlar.

istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Kadin Hastaliklari ve Dogum Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Engin Oral, ”Sisman kadinlara, göre, zayif ve uzun boylu kadinlarda osteoporoz görülme riski daha fazla” dedi.Yaslanan nüfusla birlikte osteoporozun büyük bir sorun haline geldigini, hastaligin kemiklerin kirilganligini arttigini belirten Prof. Dr. Oral, ”Bizi en çok korkutan kalça kiriklari. Kalça kirigi yüzde 25 ölümle sonuçlanabiliyor” diye konustu.Engin Oral, vücutta östrojenin bulunmadigi menopoz döneminin osteoporoz için zemin olusturdugunu ifade ederek, söyle devam etti:”Kemik döngüsü 35 yas civarinda tamamlaniyor. 35′e kadar ne aldiysa onunla kaliyor ve bu yastan sonra vücuttan yemeye basliyor. Menopozdan sonra bu yeme daha da artiyor. Özellikle ailede osteoporoz bulunan, sigara içen, zayif ve uzun boylu kisilerde osteoporoza daha sik rastlaniyor.Zayiflik her seyde avantaj oldugu halde, osteoporoz konusunda dezavantaj. Sisman kadinlara göre, zayif ve uzun boylu kadinlarda osteoporoz görülme riski daha fazla. Zayif . kadinda yag dokusu daha az. Menopozal dönemde yag dokusunun östrojen üretme yetenegi var. Sisman kadinda bu sans var, ama zayif kadinda bu etki yok.”
Ev kadininda osteoporoz riskiEgzersizin osteoporozun etkilerini yavaslatma bakimindan önemli etkisi bulunduguna dikkati çeken Oral, kalsiyum ve süt ürünlerinin de osteoporozun etkilerini yavaslattigina degindi. Prof. Dr. Oral, sunlari kaydetti:”Türk insani süt ve süt ürünlerini yeteri kadar aliyor. Ancak D vitamini de önemli. Türkiye günesli bir ülke oldugu halde osteoporoza olmasi gerekenden daha fazla rastlaniyor. Günesten gerektigi gibi yararlanamiyoruz. Türk kadini günesi pek görmüyor. Bunda toplumsal yapi da etkili. Evinden disari çikamayan ve bu yüzden yeteri kadar günes . göremeyen kadinlar süt ve süt ürünlerini çok alarak, evlerinde bulunacak bir kosu bandinda yürüyerek ve sigara içmeyerek osteoporozun etkilerini azaltabilirler.”

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 259719 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Diyet Egzersiz
10 Pratik Diyet Yemegi
Akdeniz Diyeti
Aldir Yagi, Giy Bikiniyi
BitkiÇayiylazayiflayin
Bölgesel Zayiflama Nedir
Bu Diyet Hatalarina Düsm
Diyet Ürünler Ne Kadar D
Evde Egzersizle Zayiflay
Gida Intolerans Testi Il
GÖbek Eritmenin Yollari
Hazir Sandviçler Tuz Dep
Ince Bir Bel Için Egzers
Istahikapatmaninyollari
Kalori Yakmanin 20 Yolu
Mucize Ve Güncel Diyetle
Zayif Kadinlari Bekleyen
Zayiflama Ve Egzersiz
Zayiflamak Isteyenlere Y
Zayiflatan Egzersiz
BÖlgesel Zayiflama: Soya
Tüm Diyet Egzersiz

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri