Yasam boyu saglikli disler! - Agiz ve Dis Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
TamameneciplakaerkekÃÃ
Vajina IltihabÃÃ
Vajina Iltihabâ€~1¤
BOÃâ€~~A
Kar 0†1¤7†1Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Agiz ve Dis Sagligi

Yasam Boyu Saglikli Disler!

.
Saglikli disler için uyumadan önce dislerin firçalanmasi ve yatincaya kadar baska hiçbir sey yenilmemesi büyük önem tasiyor.

Dis Dostu Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi Oktay dogal dislerin uzun süre dayanmasinda agiz ve dis bakiminin öneminin çok büyük oldugunu belirtti. Dis ve dis eti hastaliklarinin Türkiyeâ??de ve dünyada en önemli saglik sorunlari arasinda oldugunu ifade eden Dülger, ancak hayati dogrudan tehdit etmedigi için bu konuya gereken önemin verilmedigini söyledi. Dis bakiminin yapilmasi halinde 70-80 yasinda bile bir elmayi isirarak yemenin mümkün oldugunu belirten Dülger, söyle konustu: “Siklikla (dis bakimi yapmak için günün en önemli saati ne zamandir?) seklinde bir soruyla karsilasiyoruz. Uykudan önce dislerin firçalanmasi çok önemlidir. Agiz ve dis bakiminin ardindan yatincaya dek baska hiçbir sey yenilmemesi de ayni sekilde önem tasir. Gece uykuda yutkunma sayisi ve tükürük salgisi azalir. Fizyolojik dogal temizlik de ortadan kalkar. Özellikle agzi açik uyunmasi ile tükürügün koruyucu etkisi tamamen ortadan kalkar. Hem dis hem dis eti hastaliklari hizla yayilir. Bunu engellemek için de çesitli agiz kurulugu ürünleri mevcuttur. Bunlar dis macunu, agiz gargarasi ve jeli seklindeki ürünlerdir. Burnunda deviasyon veya sinüzit nedeniyle tikanmasi olanlar, agiz kurulugunu daha yogun yasadiklarindan, bu kisilerde dis eti hastaliklari daha fazla görülür. Bununla birlikte dis çürükleri artar. Yine seker hastalarinda da uyku sirasinda bu risk artar.” Gece en ideal dis bakiminin 3 dakikada yapilabilecegini belirten Dülger, 2 dakika süren dis firçalamanin ardindan 1 dakika süreyle dis ipi kullanarak dislerin arasinin temizlemesinin genellikle yeterli oldugunu sözlerine ekledi.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 242559 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Dis Çekimi Ve Sonrasi
Dis Estetiginde Son Tren
Disleri Beyazlatma
Yasam Boyu Saglikli Disl
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Tüm Agiz ve Dis Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri