Varis’e Karsi Ne Yapabiliriz? - Kalp Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Vajina Icinde OluÃÆâ€
Dilin D 0 3 0 0ââ‚Â
Ger à ‚ÃÆ
Safra Kesesinde TaÃÆâ
Bo 0‡3 0—0alt 0‡2¡
Tüm Arananlar
 
 
 
Kalp Sagligi

Varis’e Karsi Ne Yapabiliriz?

Varisin tipi ne olursa olsun,  diger hastaliklara oranla tedavisi kolay ve her zaman mümkündür.
Agrisiz, kisa, ve iz birakmayan hassas cerrahi teknik,  iri ve büklümlü varislerde  kesin tedavi yöntemidir
Retiküler ve ipliksi varislerde isin tedavileri tek basina veya skleroterapi ile beraber uygulanir.
 
Tedavi Yöntemleri
Ameliyat  
Yeni Yaklasim: 10 dakika kadar ayakta durma ile varislerin iyice belirginlesmesi saglanir. Varisler  büyük dikkatle tek tek isaretlenir.  Bu teknikte varisler cilde yapilan 1 mm’lik mikro kesilerden dikkatlice alinir. (resim) Dikis kullanilmaz. Saglam damarsal yapilarin korunmasi bu yaklasimin temel ilkesidir.  Hastamiz girisimi izleyen birkaç saat içinde evine yollanir.  Genellikle 3-4 günden sonra tamamen normal yasama dönülür.
 
Klasik Yöntem: (Kendi hastalarimda  bu yaklasimi uygulamayi 1977 yilinda terk ettim). Bu yaklasimda varisli bölgeler kaba olarak isaretlenmekte ve isaretlenen bölgelerde ciltte 2-4 cm kesiler yapilarak varikoz damar paketleri çikartilmaktadir. Alinan damarlarin vücutta kalan uçlari baglanarak kanamalar önlenmektedir. Bu islem tamamlandiktan sonra kasiktan ayak bilegine uzanan   Büyük . Safen Veni, ” Stripper”  (varis teli) ile kopartilarak alinmaktadir.Bu yöntemin sakincalari, çogu zaman saglam olan safen damarinin, varislerin tekrarlayacagi endisesi ile  alinmasi ve hastanin birkaç gün veya 1 hafta hastanede kalmasini gerektirmesidir.
 
Skleroterapi (igne)Küçük varislerin giderilmesinde kullanilan bir tekniktir.  Bu yöntemde hastalikli damarin içine çok ince bir igne ile girilerek, az miktarda, damari kurutan ilaçlar verilir. 
 
Isin Tedavileri (Laser, Photoderm)   igne tedavisinde oldugu gibi küçük ipliksi varislerin tedavisinde önemli yeri vardir. igne ile girilemeyen kilcal varislere belli dalga boylarinda ISIK yollanarak hasta damarda  hasar olusturulur  ve kurutulan damar daha sonra vücut tarafindan eritilerek yok edilir. Bu yöntemde de varisli bölgeye 2-4 seans tedavi uygulamak gerekir. 
 
 
Kaynak: Saglik Kütüphanesi

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 258129 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kalp Sagligi
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Anjina Ve Kalp Krizi
Kadinlarda Kalp Damar Ha
Atardamarlarda Asiri Gen
Kalbin Yapisi
Kalp Krizi Açisindan Kim
Kalp Sicak Sevmez!
Varis’e Karsi Ne Y
Kalp Hastaligina Bahar Uy
Kalp Damar Hastaliklari V
Elma Kalp Sagligi IÇin Id
Dis Kalp Masaji Nasil Yap
Çay Kalp Sagligi IÇin De
Bayilma, Seker Hastaligi,
Tüm Kalp Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri