Vajinismus Nedenleri - Cinsel Saglik - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Cinsel Saglik

Vajinismus Nedenleri

Vajinismus Nedenleri

 

Vajinismusun nedenlerinden en yaygin olan bir tanesi; yetisme çagindaki kizlara seksin pis ve kötü oldugunu ögreten yanlis ve kati egitim tarzidir.
Yillarca, cinselligin kadinlar için zarar verici, kötü, asagilayici, yalnizca erkeklerin faydalandigi, kadinlarin kaçmasi gereken bir sey olarak yetisen bir genç kiz, bu iliskiyi yasayacagi sirada bilinçaltina yerlesmis bu yanlis fikirleri istemeyerek de olsa hatirlayacak, iliskiye girmekten rahatsizlik duyacak ve kasilacaktir.

Vajina iliski sirasinda penisin büyüklügü yada küçüklügüne göre kendini hazirlar. Cinsel birlesmenin durumuna bagli olarak disa en yakin kismi oldukça gevseyebilir. Bazen vajinal giris öyle gergin ve sert bir hale gelir ki penisin girmesi olanaksizlasir. Bu tür vajinal kasilmalara vajinismus diyoruz. Bu durumda erkegin penisinin girmesi son derece zor, hatta olanaksizdir.
Çok seyrek olarak yaralanmalar yada kadin dis cinsel organlarinin hastaligi ile cinsel iliski arasinda aci olusur ve kadin istemeyerek kendini kasabilir. Böyle bir durumda, fiziksel nedenlerin tedavi edilmesi gerekir.Esas olarak; vajinal kasilmanin (vajinismus), nedenleri tamamiyla psikolojiktir.

Vajinismusun nedenlerinden en yaygin olan bir tanesi; yetisme çagindaki kizlara seksin pis ve kötü oldugunu ögreten yanlis ve kati egitim tarzidir. Yillarca, cinselligin kadinlar için zarar verici, kötü, asagilayici, yalnizca erkeklerin faydalandigi, kadinlarin kaçmasi gereken bir sey olarak yetisen bir genç kiz, bu iliskiyi yasayacagi sirada bilinçaltina yerlesmis bu yanlis fikirleri istemeyerek de olsa hatirlayacak, iliskiye girmekten rahatsizlik duyacak ve kasilacaktir.

 ;
 

Bir baska sorun olan kizlik zarinin korunmasi fikri de, genç kizlarimizi evleninceye kadar yasayacaklari veya yasadiklari cinsel yaklasimlarda tek fikir olan “aman zarima bir sey olmasin” dürtüsüyle yasadiklari ve sartlandiklari gerginlik yine iliski kuracaklari zaman önlerine çikacak ve yillarin sartlanmasi islevini devam ettirecektir.
Bunlarin yani sira filmlerde ve romanlarda veya insanlarin kulaktan dolma yanlis olarak edindikleri cinsel bilgilerle ilk iliski sirasinda ve kizlik zarinin yirtilmasi sirasinda korkunç bir aci duyacaklari fikri, onlari iliskiden uzaklastirmakta, sogutmakta ve kasilmalarina sebep olmaktadir.Bir diger faktör de; cinsel tacize veya tecavüze ugramis bayanlarda cinselligin bu olayi hatirlatmasina bagli olarak kasilmalar olabilir.Nedeni ne olursa olsun eger çiftler isbirligine istekliyse vajinismus her zaman tedavi edilebilir. Önemli olan tedaviyi istemek bunun için seksüel terapi merkezlerine bas vurmaktir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 377370 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Cinsel Saglik
Agrili Cinsel iliski
Cinsel isteksizlik
Cinsel Sorunlar
Cinsel Yasamdaki Tehlike
Cinselligin Fizyolojisi
Cinselligin ifade Edilme
Erkek Cinselligi Hakkind
Erkekte Kisirlik Nedenle
Erken Bosalan Erkekler
Erken Bosalmada Öneriler
Gebelik Ve Cinsellik
iktidarsIzlIk Ve Empotan
Küresel isinma Spermi Az
Orgazm ile ilgili Yanlis
Prolaktin
Sperm Olmayan Erkeklerde
Tani Yöntemleri
‘unutamiyorum̵
Vajinismus Nedenleri
Viagrali Yüzükler çikti
Tüm Cinsel Saglik

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri