Orgazm ile ilgili Yanlislar - Cinsel Saglik - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Cinsel Saglik

Orgazm ile ilgili Yanlislar

Kadin ve erkeklerin orgazm konusunda birbirlerini yanilttigi birtakim düsünce ve tutumlar içine girebildiklerine sik sik tanik olunur. Sonuçta ortaya çikan yanilgilarin, yayginlik kazanmis olan bazilarinin üzerinde durmak gerekir. “Eger erkek yeterince dayanabilirse, her kadin orgazma gelebilir !” Bu iddia ancak kismen dogrudur.
Uzun süren bir koitusun sonunda erisilen doruk, teknik olarak orgazm sayilsa bile, hedefe varmak için girisilen acele ve endise içinde, isin bütün zevki kaybolup gidecektir. Yazdigi kitaplar satis rekorlari kiran ünlü fahise Xaviera Hollander, en yogun orgazmlarin, ilk 5 dakika içinde gerçeklestigini söylemektedir. Aslinda birçok bilimsel arastirma da bu iddiayi dogrulamaktadir. Dolayisiyla zevkli bir cinsel birlesmenin anahtari, özenli ve uzun ön oynasma süreci olmaktadir. ;  ;”Kadin gelmeye baslayinca, erkek mümkün oldugunca sert hareket etmelidir !” Oysa bunun tam tersi geçerlidir; erkek olabildigince hareketsiz kalmalidir. Ancak böyle olursa, hem kadin hem de erkek, kadinin kasilan dölyolu kaslarinin farkina ve hazzina varabilir.
Hollander, kendi kendilerini uyararak ulastiklari orgazmlarin, niye cinsel birlesmede ulastiklarindan daha yogun oldugunu soran çok sayida kadinin mektubuna verdigi cevapta, meseleyi, dölyolu kaslarinin kasilmasini algilayabilmeye baglamaktadir. Her ne kadar bu konuda kadindan kadina farkliliklar söz konusuysa da, genel olarak orgazm sirasinda erkegin sert hareket etmesini gerekçeleyen herhangi bir ipucu yoktur. ; ;”En iyi orgazmlar, esanli olanlardir !” Bu da yanlistir. Uzun süre . birlikte olmus insanlarin esanli olarak orgazma gelmesi hem mümkün, hem de zevkli olabilir. Ancak bu, dogal olursa haz verebilir. Aksi durumda, duygulari geri plana iten bir kosusma söz konusudur.
Eslerden birinin önce gelmesi, hiçbir sekilde digerinin orgazma ulasmasini engelleyemeyecegi gibi, tersine, eslerin üzerinden yetisme ya da erteleme endisesini kaldiracagi için, birlesme sürecinin zevk boyutu öne çikabilecektir.

 

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 406386 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Cinsel Saglik
Agrili Cinsel iliski
Cinsel isteksizlik
Cinsel Sorunlar
Cinsel Yasamdaki Tehlike
Cinselligin Fizyolojisi
Cinselligin ifade Edilme
Erkek Cinselligi Hakkind
Erkekte Kisirlik Nedenle
Erken Bosalan Erkekler
Erken Bosalmada Öneriler
Gebelik Ve Cinsellik
iktidarsIzlIk Ve Empotan
Küresel isinma Spermi Az
Orgazm ile ilgili Yanlis
Prolaktin
Sperm Olmayan Erkeklerde
Tani Yöntemleri
‘unutamiyorum̵
Vajinismus Nedenleri
Viagrali Yüzükler çikti
Tüm Cinsel Saglik

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri