MESTiNON Draje (Onko ilaç) - Genel Saglik - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Sperm Zararà Ã
Adet Sancà †Ã
HEMOF 0 0‰9 0 0 0 4
BOÆ AZKUR
HEMOFÃ Lï¿Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Genel Saglik

MESTiNON Draje (Onko Ilaç)

ilaç içerigi: Pyridostigmine Br.60 mg.
Endikasyonlari: Asetilkolin esteraz inhibitörü antimiyasteniktir. Barsak atonisi, atonik kabizlik, paroksismal tasikardi, sinüz tasikardisi, myastenia gravis, migren, merkezi veya periferik spazmlar, lumber veya suboksipital ponksiyon sonrasi ortaya çikabilecek sikayetlerin önlenmesi, postoperatif atoni ve meteorizmde endikedir.
Kullanim Dozu: Günlük doz barsak atonisi ve atonik kabizlikta 1 drajedir. ihtiyaca göre bu doz 4 saatlik araliklarla tekrarlanabilir. Paroksismal tasikardi ve sinüs tasikardisinde günlük doz 3-4*2-3 drajedir. Myastenia graviste günlük doz 2-4*1-3 drajedir. Agir vakalarda bu doz artirilabilir. Migrende günlük doz 3*2-3 drajedir. Santral veya periferik spazmlarda belirtilerin siddetine göre günde 1-4-6 draje uygulanir. Postoperatif intestinal atoni ve meteorizmde 1 draje, gerektiginde 4 saatte bir tekrarlanabilir. 
Dikkat Edilecekler: Barsak ve idrar yollarinin mekanik tikanmalarinda kontrendikedir. Suksametonium gibi depolarizan kas gevseticilerle birlikte kullanilmamalidir. Bradikardi, bronsiyal astim, diyabetes mellitus ve GI operasyon geçirmis hastalarda dikkatle kullanilmalidir. Böbrek yetmezligi olanlarda düsük doz kullanilmalidir. Gebeligin erken döneminde kullanilmamalidir. Duyarli kisilerde asiri hassasiyet reaksiyonlari görülebilir. Kürar cinsinden non-depolarizan kas gevseticilerin etkisini antagonize eder. Atropinle birlikte kullanilmamalidir. Bulanti, ishal, kusma, barsak spazmi, barsak ve brons sekreksiyonunda artma, siyalore, göz yasarmamasi, bradikardi, miyozis, kas kramplari, fasikülasyon ve cilt döküntüsü gibi yan etkiler görülebilir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 14750 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Genel Saglik
Aile Planlamasi
Alkol Bagimliligi
Altin GÜnleri Hasta Yapi
Anal FistÜlveanal FissÜr
Astim
Babalara Iletisim Rehber
BehÇet Hastaligi
Çilek Hakkinda Bilinmeye
Diyabet Yüksek Teknoloji
Dogru IlaÇ Kullanimi
Einstein Gibi Olmanin Ko
Erken Tani Için Tarama Y
Gazli Içecekler
Genital Bölge Temizligin
Göbek Eriten Igne!
Grip Virüsü Kendini Sogu
Gut Hastaligi -2-
Gut Hastaligi
Hangi Ayda Hangi Balik Y
Hastaneler Mikrop Yuvasi
Tüm Genel Saglik

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri