Kanserden Korunmaya Neler Vesile Olmaktadir? - Kanser - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tamamen�ââ
TamameneciplakaerkekÃÃ
Vajina IltihabÃÃ
Vajina Iltihabâ€~1¤
BOÃâ€~~A
Tüm Arananlar
 
 
 
Kanser

Kanserden Korunmaya Neler Vesile Olmaktadir?

Sigara, alkol vs gibi kötü aliskanliklari terk etmek,

Yogun günes isinlarindan korunmak,

Beslenme aliskanliklarina dikkat etmek, Allah’in izniyle bu hastaliktan korunmaya vesile olan sebepler arasindadir.

Sigara ve tütün ürünlerinin akciger kanseri, agiz, yutak, soluk borusu, yemek borusu, pankreas, böbrek gibi kanser çesitlerine yol açtigi kesin olarak bilinmektedir. Bu nedenle sigaradan uzak durarak bu kanserlerden korunulabilir.

Sadece sigara içenler degil, ‘pasif sigara içici’ olarak adlandirilan kisiler de bu kanser türlerine karsi risk altinda bulunur.

Bazi deri kanserleri günes isinlarina fazla maruz kalma sonucunda ortaya çikar. Bu nedenle günes isinindan korunulmasi ile bu kanserlerin gelisimi engellenebilir.

. Bunun yani sira bitkisel kaynakli besinlerin fazla tüketilmesi, özellikle hayvansal kaynakli yüksek yagli gidalarin sinirlandirilmasi, bitkisel sivi yaglarin tercih edilmesi, fiziksel olarak aktif olup, egzersiz yapilmasi ve ideal agirligin korunmasi kanserden korunmada etkin rol oynar.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 252510 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kanser
Antioksidan Destegi Kadi
Elma Kabugu Kanseri Enge
Kanser Riskini Mandalina
Kanser Tedavisinde Tamam
Kanser Ve Sismanlik
Kanserden Korunmak Elini
Kanserden Korunmaya Nele
Kanserin Ilaci Tütün
Kanserli Hücre Nasil Anl
Kanserli Hücreler Nasil
Kimya Uzmani Kanserli Hü
Sarapta Kanser Riski
Testis Kanseri Erkek Yum
Yutma Güçlügü Disfaji Ye
Aci Biber Kansere Karsi
Akciger Kanseri - Tedavi
Akciger Kanseri
Bas Ve Boyun Kanseri
Bira IÇenlerde Kanser Da
Kanser: Tedavi Prensiple
Tüm Kanser

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri