Kanser Tedavisinde Tamamlayici Tip Yöntemleri Yayginlasiyor - Kanser - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Kizlik Zarà ââ‚Â
TamamenyciplakeerkekÃÃ
Ger̉ہ
HEMOF 0ÃÆââ‚
Ka�§�§eÃ
Tüm Arananlar
 
 
 
Kanser

Kanser Tedavisinde Tamamlayici Tip Yöntemleri Yayginlasiyor

Avrupa genelinde yapilan arastirmalar kanser hastalarinin en az üçte birinin tamamlayici ve alternatif tip (TAT) yöntemlerinden faydalandigini ortaya koyuyor. ingiltere’de bulunan Manchester Ünivertisesi’nden Dr. Alex Molassiotis ve arkadaslarinin yaptigi arastirma yanki uyandirdi.Türkiye’nin de aralarinda bulundugu 33 Avrupa ülkesinde yapilan bir çalismada kanser hastalarinin %35.9′unun bir alternatif veya tamamlayici tip yöntemi kullandigini ortaya koyuyor.

Alternatif veya Tamamlayici Tip yöntemleri Amerikan Ulusal Tamamlayici ve Alternatif Tip Merkezine göre 5 ana kategoride tanimlaniyor :

*Alternatif Tip Sistemleri, örnegin geleneksel Çin Tibbi veya Ayurveda
*Ruh – beden etkilesimi, örnegin meditasyon, dua, iyilestirici veya destekleyici gruplar
*Biyolojik temelli tedaviler, örnegin bitkiler, beslenme destekleri veya vitaminler
*Manipülasyon ve vücut temelli yöntemler, örnegin masaj, osteopati
*Enerji Tedavileri, örnegin örnegin Qi Gong gibi biyoalan tedavileri, veya bioelektromanyetik temelli tedaviler

Arastirmaya göre Tamamlayici ve Alternatif kullaniminin ana nedenleri ve algilanan faydalar su sekilde:

TAT Yöntemini kullanan hastalarin %50.7′i bunu vücutlarinin hastalikla savasma gücünü arttirmak için, %40.6’si fiziksel zindeliklerini gelistirmek için ve %35.2si de duygusal zindeliklerini gelistirmek için kullandiklarini söylüyorlar. Hastalarin %22.4′ü kanserle savasma gücünü arttirmakta TAT yöntemlerinden fayda sagladiklarini söylerken %42.5′i de duygusal zindeliklerini gelistirmek konusunda yarar gördügün belirtiyorlar. Arastirmaya katilan hastalarin yalnizca %32’si TAT yöntemlerinden fayda saglayamadiklarini belirtmisler.

Arastirmacilar TAT yöntemlerine bu kadar yaygin bir ilgi varken Tibbi alandaki arastirma bütçelerinin çok az bir kisminin bu alana aktarilmasinin (örnegin ingiltere’de toplam arastirma bütçesinin yalnizca % 0.31′i) son derece yetersiz oldugunu ve bu alanda daha kapsamli çalismalara ihtiyaç duyuldugunu belirtmisler.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 217797 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kanser
Antioksidan Destegi Kadi
Elma Kabugu Kanseri Enge
Kanser Riskini Mandalina
Kanser Tedavisinde Tamam
Kanser Ve Sismanlik
Kanserden Korunmak Elini
Kanserden Korunmaya Nele
Kanserin Ilaci Tütün
Kanserli Hücre Nasil Anl
Kanserli Hücreler Nasil
Kimya Uzmani Kanserli Hü
Sarapta Kanser Riski
Testis Kanseri Erkek Yum
Yutma Güçlügü Disfaji Ye
Aci Biber Kansere Karsi
Akciger Kanseri - Tedavi
Akciger Kanseri
Bas Ve Boyun Kanseri
Bira IÇenlerde Kanser Da
Kanser: Tedavi Prensiple
Tüm Kanser

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri