iki gebelik arasi süre en az ne kadar olmali. - Anne çocuk Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Sperm Zararà Ã
Adet Sancà †Ã
HEMOF 0 0‰9 0 0 0 4
BOÆ AZKUR
HEMOFÃ Lï¿Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Anne çocuk Sagligi

Iki Gebelik Arasi Süre En Az Ne Kadar Olmali.

Gebelik sirasinda be­bege verilen ve dogum si­rasinda kaybedilen kalsiyum, demir ve vita­minler gibi besin mad­delerinin tekrar yerine konmasi için belirli bir sü­re geçmesi gerekir. Bu sü­re kadindan kadina degise­bilir. Harcananlarin yerine gelmesi, gebelikte alinan kilolarin verilmesi, kaslarin eski kuvvetine kavusabilmesi için genel olarak 2 yil geçmesi gerektigi söy­lense de, bu herkes için degisebilir.
iki gebelik arasinda olmasi gereken sü­re, kadinin logusaliktaki gördügü bakima, beslenme ve genel saglik durumuna göre degisir. Çünkü burada geçen süreden zi­yade gebelik sonrasi bakimin kalitesi önemlidir.

iyi bir bakimla bu süre 6-7 ay olabilecegi gibi dogum sonrasi bakim görmezse 2 yil­dan daha fazla da olsa harcananlar yerine gelemez ve kadinin vücut yapisi ve kas kuvveti eski haline dönemez.

Bu yüzden gebelik sonrasi dönemde kadi­nin harcadiklarinin yerine konmasi için dengeli beslenmeye dikkat etmesi ve vü­cudunun eski kuvvetine kavusmasi için günlük düzenli egzersizlere devam etme­si gerekir. Bu hem kadinin genel yasami için hem de sonraki gebelige hazirlanma­si için çok önemlidir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 323 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Anne çocuk Sagligi
Gebeligi önleyici Bir Ay
Kürtaj Veya Gebelige Dev
Çocukta Beslenme Ve Atis
Annelik Kadinlarin Beyni
Çocugunuzu Günesten Koru
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Bebekler Nasil Beslenmel
Deri Çatlaklari (stria)
Dis Gebelik
Dis Gebelik
Gebe Beslenmesi
Gebelik Ve Evcil Hayvanl
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Yapilacak Olan
Gebelikte Yapilacak Olan
Hamilelik Döneminde Disl
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme - H
Tüm Anne çocuk Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri