Göz Virüsü - Göz Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Gottensı
Gelin
Ger†1¤
K060ÃÆâ€â„
HEMOFÃÆâ€â
Tüm Arananlar
 
 
 
Göz Sagligi

Göz Virüsü

Göz Virüsü

Göz virüsü salginina dikkat !

iste çok bulasici ve tehlikeli olan göz virüsünden korunmak için yapmaniz gerekenler..

“Adenovirüs” adi verilen çok bulasici bir virüsün göz korneasina zarar verdigi, havuz ve kaplica sulari, göz polikliniklerindeki cihazlar ve yetkisiz optik magazalarinda gözden göze denenen kontakt lenslerin salgini tetikledigi bildirildi

Çukurova Üniversitesi Tip Fakültesi Göz Hastaliklari Ana Bilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Reha Ersöz, “gözyasiyla insandan insana kolaylikla bulasabilen ve “Adenovirüs” adi verilen çok bulasici bir virüsün, son aylarda sikça görülmeye baslandigini ve salgin hale geldigini belirtti.

Yaz sezonuna girilmesiyle birlikte göz hastaliklarinda da artis olduguna dikkati çeken Ersöz, “Son aylarda polikliniklerimizde yaygin olarak “Adenovirüs” . adi verilen çok bulasici bir virüsün konjonktiva ve korneada yarattigi enfeksiyonu görüyoruz. Bu virüs, gözyasi ile insandan insana kolaylikla bulasiyor. Göz polikliniklerindeki cihazlar yoluyla da hastalara bulasabiliyor” dedi.

Ersöz, son günlerde hastane polikliniklerinin göz hastaligi sikayetleriyle gelenlerle doldugunu, salgin nedeniyle geçici süreyle kapatilan hastane polikliniklerinin de bulundugunu belirtti.

Virüsün, kaplica ve havuz . sulariyla bulasma riskinin yüksek oldugunu belirten Ersöz, “Bu virüs, göze bulastiktan ortalama bir hafta sonra gözlerde çapaklanma, kizariklik, sisme, batma gibi belirti ve bulgular gösterir. iki gözde de olma riski yüksektir. iyilesme süresi birkaç haftaya kadar uzayabilir” diye konustu.

Virüsün salgin hale gelmesindeki bir baska önemli etkenin de hastane polikliniklerindeki cihazlar . oldugunu vurgulayan Ersöz, bu nedenle cihazlarin dezenfekte edilmesinin büyük önem tasidigina dikkati çekti.

“Kontakt lensler”

Ersöz, gençler arasinda yaygin olarak kullanilan renkli lensler ile gözlügün agirligindan kurtulmak için tercih edilen numarali kontakt lenslerin virüs salginini tetikleyen en önemli faktörlerden biri oldugunu savunarak, su uyarilarda bulundu:

“Tüm yasa ve yönetmeliklere ragmen yetkisiz optik magazalari lens satmaya devam ediyor. Optik magazalarinda lensler onlarca, hatta yüzlerce kisi tarafindan deneniyor.

Yasalar, optik magazalarina sadece reçete ile lens satma yetkisi vermistir. Bu magazalarda lens denemelerinin yapilmasini kesin olarak yasaklamistir ve magazanin kapatilmasiyla sonuçlanir.

Her seyden önce, göz yapilari ve hijyenik aliskanliklari nedeniyle lens kullanmaya uygun olmayan kisiler vardir. Örnegin, alerji ya da gözyasi problemi olanlar, ya da tozlu ortamlarda yasayanlar sorunlarla karsilasirlar. Kontakt lenslere ticari bir aaaa olarak bakilamaz. Hangi lensin size uygun olduguna karar vermesi için mutlaka göz hekiminize gidiniz ve kontakt lenslerinizi reçete karsiliginda aliniz.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 284550 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Göz Sagligi
Bilgisayar Kullanimina B
Göz Kurulugu
Göz Tansiyonu Kör Ediyor
Göz Tembelligi - Göz Sag
Gözde Yedi Tehlike Sinya
Gözlerin Sinsi Düsmani &
Gözlükten Kurtulmak
Kornea Nakli - Göz Sagli
Tiroid Hastaliklari, Göz
Göz Virüsü
Cildiniz Göz Kamastirsin
Gözlerinizi Büyük Göster
Modanin Gözdeleri
Göz Kalemi Ve Eyeliner K
Bilgisayar Kullanimina B
Göz Kurulugu
Göz Tansiyonu Kör Ediyor
Göz Tembelligi - Göz Sag
Gözde Yedi Tehlike Sinya
Gözlerin Sinsi Düsmani &
Tüm Göz Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri