Erkek cinselligi hakkinda yanlis bilinenler! - Cinsel Saglik - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Cinsel Saglik

Erkek Cinselligi Hakkinda Yanlis Bilinenler!

.
Cinsellik bir çok yanlisin dogru sanildigi bir konu. Biz de kadinlarin en sik bahsettigi konulardan derlenen â??mitâ?leri 14 baslik altinda topladik…
Cinsellik dipsiz bir kuyu gibi. Tek bir kelime ya da belli kaliplarla anlatilmayacak kadar genis bir alana yayiliyor. Davranis Bilimleri Enstitüsü uzmanlarindan Psikolog Dr. Nur Velidedeoglu, hala tabu olarak görülen cinsellikle, ilgili kulaktan kulaga yayilan sayisiz bos inanç ve mitten bahsediyor; bu inançlarin kadinlarin cinsellige bakisini olumsuz etkilediginin altini çiziyor. Cinsellik insana haz veren aktivitelerin basinda gelmesine ragmen bazen görev ve hatta iskence olarak görülebiliyor bazi kadinlar tarafindanâ?¦ Hatta isi daha da öteye götüren kadinlar sirf partnerini mutlu . etmek için orgazm taklidi dahi yapiyorlar. Psikolog Dr. Velidedeoglu, â??Bu nedenle terapilerimizde cinsel sorunlari için basvuranlara, inandigi cinsel mitleri mutlaka soruyoruz. Onlarin cinsellige bakislarini anlamaya, cinsel mitlere bagli olusan korkularin gün isigina çikarmalarina yardimci oluyoruzâ? diyor. Biz de kadinlarin en sik bahsettigi konulardan derlenen â??mitâ?leri 14 baslik altinda topladikâ?¦

â??Tüm fiziksel yakinlasmalar cinsel birlesmeye giderâ?¦â?
Bu yanlis inanis, â??Erkekler her zaman seks ister kadina sadece ve sadece seks için yakinlasirâ? düsüncesinin devamidir ve sagliksiz bir yaklasimdir. Oysaki her yaklasma cinsel birlesme ile sonuçlanmak zorunda degildir.
â??Sevismeyi sadece erkek baslatir ve erkek yönetirâ?
Cinsellikle ilgilenen kadinin ‘kötü kadinâ?? oldugu düsünülür. Kadin bu damgayi yememek için partneriyle yataga girdiginde seksi baslatanin erkek olmasini bekler. Bu tamamen toplumda kadina ve erkege yüklenen rollerin devami olan bir düsüncedir. Yani kadina annelik rolü benimsetilirken erkegin seksle daha fazla ilgilenmesi beklenir. Ancak seks ne erkegin ne de kadinin tekelindedir. Seks eger iki kisi arsinda yapilan bir eylemse iki kisinin de aktif olmasi gerekir ve bu her iki tarafin cinsellikten daha da zevk almasini saglar.
â??Gerçek erkek,cinsel birlesme sirasinda partneri tatmin oluncaya kadar bosalmadan durabilen erkektir!â?
Bu mit, â??bir erkek partnerini seviyorsa onunla birlikte oldugunda sertligi kolaylikla saglayabilir ve istedigi kadar uzun süre devam ederâ? gibi yanlis bir inanistan kaynaklaniyor. Aslinda â??erkek esittir penisâ? diye düsünülüyor. Ancak erkegin de etten kemikten bir insan oldugu unutuluyor. Her erkek sertlesme sorunu yasayabilir.Ama bu esini sevmedigi anlamina gelmez. Bu sürekli devam eden bir durumsa arkasinda farkli bir saglik sorunun yatip yatmadigi arastirilmalidir.
â??Seks sadece üreme amaçli olmalidirâ?
Kadinlarda erkekler de böylesine bir yanlisin içine düsebiliyor. Sirf bu düsünce yüzünden anne olduktan sonra esinden uzaklasan erkekler de var. Kadinlarda bu düsünce çok daha fazla hakim.Kadinlar,anne olduktan ya da menopoza girdikten sonra seksten tamamen uzaklasabiliyor. â??Menopoz dogurganligi sonlanmasi oldugu için cinsellik de biter.â? diye düsünüyorlar.Bazi kadinlar ise 30 yasin seks için sinir oldugu ve bu yastan sonra seks yapmak isteyen kadinin â??azginâ? damgasi yiyecegini düsünür. Tüm bu mitler kadinin genellikle dogumundan sonra cinsellikten uzaklasmasina yol açar.
â??Erkek kosulsuz sartsiz partnerini cinsel açidan doyurmak zorundadir. Yoksa kadin ona karsi sevgisini yitirirâ?
Erkek mekanik, robotvari bir yaratik olarak görülüyor. Erkegin cinsellik açisindan performansinin çok yüksek . olmasi gerektigi düsüncesinin uzantisidir bu yargiâ?¦ Genelde seks esnasinda erkeklerin mantik ve duygularinin devre disi kaldigi düsünülür. Ancak bu düsünce de en az digerleri kadar yanlis.
â??Sevisme dogal ve kendiliginden olmalidir. Sevisme sirasinda konusmak bunu bozarâ?
Kadin bu konuda hiç konusmak istemez ve erkegin de kendisinin ne istedigini hiç konusmadan bilmesini ister. Hatta bazi esler â??kaç yillik esim, tabii ki benim ne istedigimi bilmeliâ? inancina sahiptir. Kadin, karsidaki insanin falci gibi davranmasini ister. Oysa kimse kimsenin aklindan geçeni okuyamaz. Sevisme ayni zamanda tek kisinin sorumlulugunda olan bir sey degil, bir süreç, bir alisveristir.
â??Gerçek erkek, sertlesme saglamak için uyarilmaya ihtiyaç duymazâ?
Erkegin her an sekse hazir oldugu inanci vardir. Erkekler mekanik bir yaratik olarak algilanir. Yalnizca kadinlar degil kendini böyle addeden erkekler de var. Bu çok yanlis bir inanis.
â??Kadinin cinsel doyuma ulasmasi için sertlesmis bir penis sarttirâ?
Cinsel birlesme için penisin çok sert olmasi gerektigi zannedilir. Oysa penisin vajina . içine girmesi için gerekli sertlikte olmasi yeterlidir. Ancak ereksiyon durumunun yasandigi durumlarla bu olay karistirilmamalidir. Hakim olan ’sevismek mutlaka birlesme ile sonuçlanmalidirâ?? düsüncesinin aksine eslerin birbirine dokunmasi oksamasi hatta bu yolla tatmine kadar gitmesi sevismenin bir parçasidir. Cinsellikte yüzde yüz birlesme sart degildir. Bu iki tarafin oluruna kalir bir durum.
â??Cinsel basarisizligin sonu felakettirâ?
Erkegin cinsellik açisindan çok iyi performansa sahip olmasi gerektigi düsünülür. Toplum erkege cinsellik açisindan çok fazla yük veriyor, erkek de bunu kabulleniyor. Bu durumda eger cinsellikte basarisiz olursa bu felaket olarak degerlendiriliyor.
â??Kadin seks esnasinda pasif olmalidirâ?
Cinsellik erkek dünyasina ait bir eylem olarak algilanir. Bu düsünceye göre kadin cinsellikle ilgilenmemelidir. Bu yüzden cinselligi kadin degil erkek yönetmelidir. Bu düsünceye göre cinsellik, kadina uygulanan bir eylemdir ki tamamen yanlistir.
â??Seks esnasinda penisin sertlesmemesi veya olusan sertligin kaybi erkegin partnerini çekici bulmadigi anlamina gelirâ?
Eger erkekte cinsel bir bozukluk varsa penis sertlesmeyebilir. Mutlaka es ile bagdastirilmamali. Hatta . bazen sertlesme sorunu olan erkekler bunun altinda fiziksel bir sorun yatabilecegi gerçegini kabul etmez ve bunu test etmek için baska kadinlarla birlikte olmayi denerler. Oysa erkegin yasadigi günlük sikintilar bile böyle bir soruna yol açabilir.
â??Gerçek erkek cinsellikle ilgili her firsati degerlendirirâ?
Bu yanlis inanista ‘erkek önüne gelen her kadinla her an birlikte olabilirâ?? düsüncesi hakim. Oysa cinsellikte dogru zaman, dogru kisi,dogru yer önemlidir. Bunlardan biri eksikse sorun yasanir.!erkek esittir seksâ?? düsüncesi tamamen silinmeli.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 574553 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Cinsel Saglik
Agrili Cinsel iliski
Cinsel isteksizlik
Cinsel Sorunlar
Cinsel Yasamdaki Tehlike
Cinselligin Fizyolojisi
Cinselligin ifade Edilme
Erkek Cinselligi Hakkind
Erkekte Kisirlik Nedenle
Erken Bosalan Erkekler
Erken Bosalmada Öneriler
Gebelik Ve Cinsellik
iktidarsIzlIk Ve Empotan
Küresel isinma Spermi Az
Orgazm ile ilgili Yanlis
Prolaktin
Sperm Olmayan Erkeklerde
Tani Yöntemleri
‘unutamiyorum̵
Vajinismus Nedenleri
Viagrali Yüzükler çikti
Tüm Cinsel Saglik

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri