Disleri Beyazlatma - Agiz ve Dis Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
BaÃ�€ÅÃ
à …Ÿeker
Ger Ãâ€Ã
HEMOF 0ÃÆââ‚
Kalp à Ãâ€Å
Tüm Arananlar
 
 
 
Agiz ve Dis Sagligi

Disleri Beyazlatma

Yöntem ilk olarak 1989 yilinda Haywood ve Hetmann tarafindan uygulanmistir. Ev beyazlatmasi, matris beyazlatmasi yada evde uygulanan beyazlatma isimleri ile de tanimlanmaktadir. Terminolojiden de anlaislacagi gibi uygulamasi çok kolay, güvenli ve etkin bir beyazlatma yöntemidir.

Yöntem vakumla sekillendirilmis agiz içi aygita yerlestirilen beyazlatma maddesinin gün boyunca uygulanmasi esasina dayanir. Yöntemde hidrojen peroksit karbamid, karbamid üre, üre peroksit, perhidrol ure de denilen 10-15-20% karbamid perroksit kullanilir. Karbamid peroksit agiz sivilarinda, oksidasyon sonucu su, üre ve oksijene indirgenir, yani agiz ortaminda zararli herhangi bir bilesik olusturmadigi için oldukça güvenlidir. Karbamid peroksit agiz içinde önce hidrojen peroksite indirgenir, bundan sonra ayni hidrojen peroksit kimyasinda oldugu gibi etkisini gösterir. 10% luk karbamid peroksit 3.6% lik H2O2 e esdegerdir. Bu oran â??In office bleaching techniqueâ?telinden çok düsüktür, bu nedenle yöntemin uygulama süresi uzundur.

Optimum sürenin 2 ile 6 hafta arasinda degistigi belirtilmistir. Bu süre günde 7 saat uygulama için düsünülmüstür. Beyazlatma süresinin kisaltilmasi günlük kullanim süresinin uzatilmasina baglidir. Yine kullanilacak jelin konsantrasyonuna ve üretici firmanin/dishekiminizin önerilerine gore bu sure degisebilmektedir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 227899 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Dis Çekimi Ve Sonrasi
Dis Estetiginde Son Tren
Disleri Beyazlatma
Yasam Boyu Saglikli Disl
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Tüm Agiz ve Dis Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri