Dis Gebelik - Anne çocuk Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Soya Epiliz Lap 0ÃÆâ
K�Æâ€â„
VajinaÃââ‚Â
Ger 0ââ‚Ã
Civan Per 0ÃÂ
Tüm Arananlar
 
 
 
Anne çocuk Sagligi

Dis Gebelik

Dis gebelik, her 100 gebelikten birini etkileyen, sik görülen ve ölüme sebep olabilecek bir durumdur.Bu, döllenen yumurta, rahimin disina yerlesirse, olusan bir durumdur. Gebelik ilerledikçe, agriya ve kanamalara sebep olur. Tüplerin kirilmasina ve kanamalara sebep olabilir, ve eger, yeterince çabuk tedavi edilmezse, annede kalp yetmezligine ve ölüme sebep olabilir.
Dis gebelige neler sebep olur?
Yumurta genelde, 4-5 gün içinde yumurtaliktan asagiya, rahme dogru ilerler ve döllendikten 6-7 gün sonra buraya yerlesir. Dis gebeligin en sik rastlanan nedeni, fallop tüplerinde, daralmaya veya tikanmaya sebep olan bir zedelenmedir. Ayni zamanda, normalde, kasilip döllenmis yumurtayi rahme götüren tüpün duvarinda da bir sorun olabilir. Apandisit veya kadin hastaliklari gibi sorunlar, tüpte kivrimlar ve yapismalara sebep olabilecek zararlar verir, böylece, yumurtanin geçisini geciktirip, tüpte yerlesmesine sebep olabililer. Ancak, birçok durumda yumurtanin neden tüpte yerlestigi bilinmemektedir.
Eger, dis gebelik devam ederse, tüpün ince duvarlari gerilecek ve karin agrilarina sebep verecektir. Bu durumlarda kanama olabilir. Gebelik gelistikçe, tüp yirtilabilir ve ciddi kanamlara, agrilara ve kendinden geçmeye sebep olabilir.
Belirtiler nelerdir?
Tek tarafli karin sancisi
Omuz basi agrisi
Hamilelik testi
Test sonucu olumlu olabilir, ancak olmayabilir de. Bazan, bundan emin olmak için daha detayli kan testi gerekebilir.

Anormal kanamalar
Kadin hamile oldugunu bilmiyor olabilir, ve olagan disi bir . regli yasayabilir. Spiral taktirmis olabilir. Kanama her zamankinden fazla veya daha hafif olabilir veya daha uzun sürebilir. Bu kanama regli kanamasina benzemez, koyu renklidir ve daha suludur, bazan kuru erik suyuna benzetilir.

idrar veya bagirsak sorunlari
Tuvalete gitmek agrili olabilir.
Yigilma bayilma

Nasil basa çiklabilir?
Eger, dis gebelikten süpheleniliyorsa, kadin hastaneye götürülmelidir. Hastanede ultrason ve kan testi yapilir. Eger, ultrason bos bir rahim gösteriyorsa, ancak, hamilelik testi olumlu ise, düsük veya hamileligin erken zamanlari olmasinin disinda, dis gebelik büyük bir olasiliktir. En kesin sonuçlu ultrason, vajina içinden bir tuple yapilir, ancak, dis gebeligi her zaman ultrasonda görmek mümkün degildir. Eger, . kadin kendini iyi hissediyorsa ve sancisi yoksa, iki veya üç gün boyunca sürekli yapilacak bir hormon kan testi, dis gebelik olup olmadigini tespit edebilir. Eger, süphe yüksekse, veya kadinin belirtileri kötüye giderse, tüpleri incelemek için bir laparoskopi yapilir. Eger, teshis barizse, dis gebeligi almak için bir ameliyat ve kaybedilen kani . telafi etmek için kan nakli yapilmasi gereklidir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 246133 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Anne çocuk Sagligi
Gebeligi önleyici Bir Ay
Kürtaj Veya Gebelige Dev
Çocukta Beslenme Ve Atis
Annelik Kadinlarin Beyni
Çocugunuzu Günesten Koru
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Bebekler Nasil Beslenmel
Deri Çatlaklari (stria)
Dis Gebelik
Dis Gebelik
Gebe Beslenmesi
Gebelik Ve Evcil Hayvanl
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Yapilacak Olan
Gebelikte Yapilacak Olan
Hamilelik Döneminde Disl
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme - H
Tüm Anne çocuk Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri