Dis Beyazlatma Dt. Ülkü KOLOGLU - Agiz ve Dis Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Kar 0†1¤7†1Ã
Botoks NasÃÆÃ
Soya Epiliz Lap 0ÃÆâ
K�Æâ€â„
VajinaÃââ‚Â
Tüm Arananlar
 
 
 
Agiz ve Dis Sagligi

Dis Beyazlatma Dt. Ülkü KOLOGLU

Dis Beyazlatma
Dt. Ülkü KOLOGLUDis Hekimligi

Gülümseyisimizden memnun ama dislerimizin renginden memnun degilsek kullanacagimiz bir yöntemdir. Büyük estetik girisimlerden daha kolay ve ucuzdur. Arastirmalar dishekimi gözetimi altinda yapilan uygulamalarin, güvenli ve etkin oldugunu göstermistir. Dis ve disetlerine zarar vermez. Sadece tedavi sirasinda hafif soguk sicak hassasiyeti görülebilir.
Uygulama 2 çesittir:
a) Ev Tipi: Hekim agizdan ölçü alir ve silikon dis kaliplari hazirlar. Bununla beraber hastaya beyazlatma ilacini verir. Hasta bu kalibin içine ilaci koyar ve günde 6-8 saat süreyle bir hafta kadar kullanir. Uygulama bitiminde disler beyazlamis olur.
b) Klinik Tipi: Beyazlatma ilaci deneyimli bir . hekim tarafindan dise uygulanir. Bu ilacin üzerine bu konu için özel hazirlanmis isin cihazlariyla beyaz isik uygulanir. Bu islem sonucunda dis beyazligi hemen gözlenir.
Renklenmenin tipine, hekimin tecrübesine, hastanin sartlarina bagli olarak bu yöntemlerden biri seçilir.
Dislerin rengini tekrar eski kötü rengine tasiyabilecek aliskanliklar devam ediyor ise (yogun çay, kahve, tütün, sarapâ?¦tüketimi) alti ayda bir pekistirme tedavisi gerekebilir.
Klinigimizde bu iki yöntem de kullanilmaktadir.
Ofis tipi beyazlatma için ZOOM teknolojisini kullanilmaktadir. Bu teknoloji Amerikan DiscusDental firmasinin ürünüdür ve Amerikan saglik örgütü olan FDA tarafindan onaylanmistir. Özel lambasi ile dislere zarar vermeksizin emniyetli sekilde dis beyazlatmada kullanilmaktadir. Zoom beyazlatma sisteminin uygulamasi . basit birkaç asamadan olusur. Bunlar söyledir:
Arastirmalar dishekimi gözetimi altinda yapilan uygulamalarin, güvenli ve etkin oldugunu göstermistir. Dis ve disetlerine zarar vermez. Sadece tedavi sirasinda hafif soguk sicak hassasiyeti görülebilir.

Dudaklar ve disetleri özel bir malzeme ile örtülür.

Dislerin üzerine zoom beyazlatma jeli sürülür. “Özel Zoom lambasi “ile aktive olan jel disin iç katmanlarina inerek lekeleri yokeder.

Bu 15 dakikalik uygulama 3 defa tekrarlanir.

Jeller temizlenir ve beyazlatma kontrol edilir.
Genellikle 45 dakikalik ofis uygulamasi dislerin 8- 10 ton arasinda açilmasini saglamaktadir. Ancak gerekli durumlarda ev tipi ile desteklenmektedir.
Ofis tipi uygulamasi için uygun olmayan agizlarda yada ofis tipi beyazlatmaya ek olarak ev tipi beyazlatma yapmaktayiz. Bu uygulama için öncelikle dislerinizin özel ölçüsü alinarak alçi modeller elde edilir. Sonra laboratuvar tarafindan dislerinize uygun, çok ince seffaf, silikon kaliplar hazirlanir. Ev tipi uygulamada uygulama süresine göre gün içinde yada gece yatarken uygulama yapilir. Ortalama 2-6 saat arasinda plaklarin agizda kalmasi gerekmektedir. Eger sadece ev tipi kullanilarak beyazlatma yapilacak ise 7-14 gün içinde disler belirgin sekilde beyazlamis olur. Ofis tipine yardimci olarak yapilan uygulamalarda 3-6 gün arasi kullanim yeterli olmaktadir. Dis beyazlatma sadece kendi dislerinizde etkili olacaktir. Porselen kaplamalar ve dolgulara etki etmemektedir.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 241744 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Dis Çekimi Ve Sonrasi
Dis Estetiginde Son Tren
Disleri Beyazlatma
Yasam Boyu Saglikli Disl
Agiz Ve Dis Sagligi
Agiz Ve Dis Sagligi
Bruksizm (dis Gicirdatma
Bruksizm (dis Gicirdatma
Dis Beyazlatma Dt. Ülkü
Dis Beyazlatma Nedir ? N
Dis Beyazlatma
Dis Çekimi Sonrasi Öneri
Tüm Agiz ve Dis Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri