çocuklarda kanser tehlikesi - Anne çocuk Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Anne çocuk Sagligi

çocuklarda Kanser Tehlikesi

Çocuklarda kanser tehlikesi

Türkiye’de çocuklarin da kanser tehlikesi altinda oldugu açiklandi…
Özel Ege Lisesi’nde, Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Dernegi isbirligi ile düzenlenen “Çocukluk Çagi Lösemi ve Kanserleri” konulu bilgilendirme toplantisi gerçeklestirildi. Toplantida her yil 18 yas altinda 3 bin 700 kanser beklendigi belirtildi.
Ögrenci velilerini bilgilendirmek amaciyla, “1. siniflar Toplum Hizmetleri Projesi” çerçevesinde yapilan toplantida konusan Ege Üniversitesi (E.Ü.) Tip Fakültesi Çocuk Sagligi ve Hastaliklari Anabilim Dali ve Çocuk Onkoloji Bilim Dali Ögretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kantar, kanserin genetik bir hastalik oldugunu belirterek, Türkiye’de 18 yas altindaki çocuklarda her yil 3 bin 700 kanser beklendigini kaydetti.
Kansere yakalanmamak için özellikle yüksek gerilim hattina sahip yerlerden ve elektro manyetik alanlardan uzakta durulmasini tavsiye eden Doç. Dr. Kantar, “Cep telefonlarini bugün gönül rahatligi ile kullanabiliyoruz. Bugünün bilimsel verilerinde, cep telefonunun kansere yol açtigina dair kesin bir kanit yok. Fakat unutmayalim ki, bugünün bilimsel dogrulari, yarinin yanlislari olabilir” dedi.
YAS iLERLEDiKÇE RiSK ARTIYOR
Yas ilerledikçe kansere yakalanma riskinin arttigini söyleyen Doç. Dr. Kantar, “Dört kilonun üstünde dogan bebeklerde, böcek ilaçlari temaslari, düzensiz beslenme, gebelikte kahve, sigara, alkol kullanimi kansere yakalanma riskini arttiriyor. Ayrica saglikli beslenerek gelecek yillara yatirim yapmis oluyorsunuz. insanin en önemli varligi sagligidir” seklinde konustu.
Gelismekte olan ülkelerde nüfusun . yariya yakininin bulasici hastaliklardan öldügünü dile getiren E.Ü. Tip Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü Ögretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Anacak, Bati Avrupa ve Amerika’da kanserden ölenlerin oraninin, enfeksiyon yüzünden ölenlerin oranindan daha fazla oldugunu ayrica kanserli çocuk sayisinda da gelismis ülkelerden, az gelismis ülkelere dogru oranin arttigini belirtti. ABD’de yüzde 1 . oraninda kanserli çocuk ölümüne rastlaniyorsa, Misirda bu oran yüzde 6 oldugunu vurguladi.
Kanserin tedavi edilebilir bir hastalik oldugunu belirten Doç. Dr. Anacak, “Zengin ülkelerde çocuk ölümleri fakir olan ülkerlerdeki ölümlerden daha az görülmektedir. Fark tedavinin basarisizligindan ve ekonomik yetersizliklerden dolayi giderek açilmaktadir” diye konustu.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 277 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Anne çocuk Sagligi
Gebeligi önleyici Bir Ay
Kürtaj Veya Gebelige Dev
Çocukta Beslenme Ve Atis
Annelik Kadinlarin Beyni
Çocugunuzu Günesten Koru
AgrIsIz Dogum NasIl Uygu
AgrIsIz Dogum NasIl Uygu
Bebekler Nasil Beslenmel
Deri Çatlaklari (stria)
Dis Gebelik
Dis Gebelik
Gebe Beslenmesi
Gebelik Ve Evcil Hayvanl
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Yapilacak Olan
Gebelikte Yapilacak Olan
Hamilelik Döneminde Disl
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme - H
Tüm Anne çocuk Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri