Çocugunuzu günesten koruyun - Anne çocuk Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Dilin D 0 3 0 0ââ‚Â
Ger à ‚ÃÆ
Safra Kesesinde TaÃÆâ
Bo 0‡3 0—0alt 0‡2¡
Soyaepilizlap0âÃÂ
Tüm Arananlar
 
 
 
Anne çocuk Sagligi

Çocugunuzu Günesten Koruyun

.
7 yasindan küçük çocuklarin günesin yaydigi ultraviyole isinlarina uzun süre maruz kalmasi gelecek yillarda kanser riskini artiriyor.
2 Temmuz 2007 Pazartesi
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tip Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dali Ögretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Bilen, son yillarda cilt kanserinde artis kaydedildigini, özellikle çocuklarin günesin zararli isinlarindan korunmasi gerektigini vurguladi.         Günes isinlarinin, kisa zamanda ortaya çikan en önemli yan etkisinin günes yaniklari, uzun zamanda ise deride kalinlasma, erken yasta deri kirisikliklari, deri kanseri, gözde katarakt olusumu ve bazi alerjik deri hastaliklari oldugunu ifade eden Bilen, günesin yaydigi ultraviyole isinlarindan korunmanin son derece önemli oldugunu vurgulayarak sunlari söyledi:         “Ultraviyole isinlari deri kanserinin olusumunda birinci faktördür. Yaptigimiz bir arastirmada deri kanserlerinin yasa paralel olarak bas ve boyun bölgesinde artis gösterdigini tespit ettik. Deri kanseri olan kisilerin geçmisini incelendigimizde bu kisilerin 7 yasindan önce günes isinlarina yogun sekilde maruz kaldiklarini belirledik. Bu nedenle özellikle 7 yasindan küçük çocuklar günesten daha fazla korumali, çocuklar günes isiginin dik geldigi saatlerde günes isinlarina maruz kalmamali. Çocuklar uzun süre günes altinda kalacaksa zararli isinlarin vücuttaki etkisini azaltmak için genis kenarli sapka, uzun kollu tisört ve pantolon giymeleri uygun olur.”         Günesten korunma bilinci         Doç. Dr. Nilgün Bilen, günesten korunma bilincinin toplumda yerlesmeye basladigini, bilinçlenmeyle günesin zararli isinlarindan cildi koruyan kremlerin kullaniminin da arttigini belirtti.         Kayak ve dagcilik sporuyla ilgilenenler, asiri hassas ciltliler ile deri hastaliklari bulunanlarin günes olmasa dahi söz konusu kremleri kullanmalari gerektigini ifade eden Bilen, “Çünkü kum, kar, beton ve su, günes isinlarini cilde yansitmaktadir. Piyasada pek çok günes sayida koruyucu ürün var. Hastalar, cilt tipleri ve ihtiyaçlarina en uygun günes koruyucuyu seçmeli” diye konustu.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 263510 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Anne çocuk Sagligi
Gebeligi önleyici Bir Ay
Kürtaj Veya Gebelige Dev
Çocukta Beslenme Ve Atis
Annelik Kadinlarin Beyni
Çocugunuzu Günesten Koru
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Bebekler Nasil Beslenmel
Deri Çatlaklari (stria)
Dis Gebelik
Dis Gebelik
Gebe Beslenmesi
Gebelik Ve Evcil Hayvanl
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Yapilacak Olan
Gebelikte Yapilacak Olan
Hamilelik Döneminde Disl
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme - H
Tüm Anne çocuk Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri