Cinsel yasamdaki tehlikeler! - Cinsel Saglik - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Cinsel Saglik

Cinsel Yasamdaki Tehlikeler!

.
Kadinlarin cinsel hayatlarinda partner sayisinin artmasi, rahim agzi kanserine yakalanma olasiligini yükseltiyor.

6 Temmuz 2007 Cuma
Dokuz Eylül Üniversitesi Kadin Hastaliklari ve Dogum Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Gülekli, cinsel yasamda es sayisinin artmasinin, saglik açisindan olumsuz etkileri bulundugunu söyledi. Bu durumun rahim agzi kanserine yakalanma riskini artirdiginin bilinen bir gerçek oldugunu kaydeden Prof. Dr. Gülekli, AIDS, Hepatit B, Hepatit C ve benzeri cinsel temasla bulasan hastaliklarin da partner sayisindaki artisa paralel olarak risk olusturdugunu anlatti.
Prof. Dr. Gülekli, bu hastaliklarin bulasma tehlikesini ortadan kaldirmak için çiftlerin mutlaka koruyucu önlemlere basvurmalari gerektigini bildirdi.
Bu arada ABD’de yapilan bir . arastirma, 15 yasindaki gençlerin yüzde 25′ten fazlasinin, cinsel iliski deneyimine sahip oldugunu ortaya koydu.
Birçok lise ögrencisinin, kürtaji yaptirdigi, cinsel temasla bulasan tehlikeli hastaliklarin eriskinlere göre bu kesimde daha fazla yayildigi bildirildi.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 646718 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Cinsel Saglik
Agrili Cinsel iliski
Cinsel isteksizlik
Cinsel Sorunlar
Cinsel Yasamdaki Tehlike
Cinselligin Fizyolojisi
Cinselligin ifade Edilme
Erkek Cinselligi Hakkind
Erkekte Kisirlik Nedenle
Erken Bosalan Erkekler
Erken Bosalmada Öneriler
Gebelik Ve Cinsellik
iktidarsIzlIk Ve Empotan
Küresel isinma Spermi Az
Orgazm ile ilgili Yanlis
Prolaktin
Sperm Olmayan Erkeklerde
Tani Yöntemleri
‘unutamiyorum̵
Vajinismus Nedenleri
Viagrali Yüzükler çikti
Tüm Cinsel Saglik

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri