BÖLGESEL ZAYIFLAMA: SOYA LiPOLiZ - Diyet Egzersiz - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Botoks NasÃÆÃ
Soya Epiliz Lap 0ÃÆâ
K�Æâ€â„
VajinaÃââ‚Â
Ger 0ââ‚Ã
Tüm Arananlar
 
 
 
Diyet Egzersiz

BÖLGESEL ZAYIFLAMA: SOYA LiPOLiZ

â??SOYA ENJEKSiYONUâ?

BÖLGESEL YAGLANMA VE SELÜLiTLERDEN KURTULMAK iÇiN YENi UMUDUMUZ

Kimi insanlarin kilosu fazla olmadigi halde, bazi yerlerinde asiri yag birikimi olusur. Örnegin bacaklari, kalçalari, karni, özellikle erkeklerde bel çevresi oransiz bir sekilde genisler. Kadinlarin çogunda sellülit vardir. Bazilarinda gidi yaglanir. Bunlar . her zaman fazla kilolar ile ilgili degildir. Hatta kilo verdikçe insanin yüzü süzülür, her tarafi incelir hatta sarkabilir ama asil kurtulmak istedigi yaglar veya sellülitler, yerli yerinde kalir.. Böyle durumlarda bölgesel incelme için ya özel bir egzersiz programi izlenir yada belirli klinik yöntemlere basvurulur. Klinik yöntemlerin baslicalari; Mezoterapi, karboksi terapi, elektrolipoliz, liposuction veya dogrudan dogruya cerrahi müdahaledir. Son zamanlarda estetik dünyasi, oldukça etkileyici yeni bir yöntem daha yaratti; Bu yöntemin adi â??Lipoliz injeksiyonuâ? yada â??Lipodissolveâ? tedavisi ve öncekilerden çok daha etkili görünüyor.

Lipodissolve tedavisi hakkinda:

Diyelim ki herhangi bir yerimizde eritemediginiz bir yag kütlesi var. O bölgeye lipoliz ignesi yapilir. Bunu takibeden sürede sorunlu bölge yavas yavas incelmeye baslar. Seans araliklari hastanin durumuna göre belirlenir. Toplamda 4-5 defadan fazla uygulanmaz. Bu injeksiyonlar bazen 6 aylik bir döneme yayilir. Birçok durumda 2-3 seans uygulama yeterlidir. Lipoliz tedavisinin en büyük özelligi bu yavas ama derin erime sürecidir. ilacin zerkedildigi yag dokularinda dogal bir metabolik süreç harekete geçerek yaglari eritir ve vücuttan atilmasini saglar.

Her türlü yag bezesinin yani sira, uygulanabilecegi alanlar oldukça çesitlidir:


Vücutta:

- Kalçalardaki yag birikimleri

- Uyluklarin iç kisimlari

- Poponun yeniden sekillendirilmesi

- Bel bölgesinde yaglanma

- Kalçalardaki fazlaliklar

- . Karin bölgesi

- Omuz ve kollardaki yag fazlaliklari

- Üst koldaki sarkmalar

- Dizlerde

- Sirt bölgesinde kivrim olusturan fazlaliklar

Yüz ve boyun:

- Gidi yaglari

- Çene kenari fazlaliklari

- Sis yanaklar

- . Göz alti torbalari


Sellülit tedavisi:

- Uyluklar

- Popo

- Üst bacaklar arka ve yan kisimlari


Lipodissolve mantigi bir bakima mezoterapiye benzetilebilir. Ancak aralarinda büyük farklar vardir. Bir kere mezoterapi 4 mm.lik ignelerle, 2 cm. aralarla yapilir. Lesitin ise 13 mm.lik ignelerle, yaklasik 8 cm.lik araliklarla uygulanir. Sonra mezoterapide çesitli ilaçlar bir araya getirilerek bir kokteyl hazirlanir. Oysa lipodissolve 1 tek ana ilaçtan yararlanir. Ben Türkiyeâ??de mezoterapiyi ilk uygulayanlar ve ona en çok inanan insanlar arasindayim. Buna ragmen soya injeksiyonlarinin daha etkili oldugunu söyleyebilirim.

Yan etkileri:

Bu terapi 1995 yilinda Brezilyaâ??da kullanilmaya baslandi. FDA onayini yeni almis olmasina ragmen, bir süredir Avrupa ve Amerikaâ??da çok büyük ilgi görüyor. Ülkemizde simdilik az sayidaki lisansli doktor tarafindan uygulaniyor. Tedavi sonuçlari incelendiginde, lesitin ignelerinin bugüne kadar hiçbir ciddi yan etkisi olmadigi görünüyor. Her insanda ve her bölgede ayni verimliligi göstermedigi de biliniyor. Kadinlarda erkeklere oranla daha basarili sonuçlar aliniyor. igne yapildiktan sonra geçici bir morarma, bazi insanlarda hafif yanma olabiliyor. Yaglarin erime süresi ve orani ise kisiden kisiye degisiyor.

Soya Lesitin

Karacigerimizin ürettigi Lesitin, soya fasulyesinde bol miktarda bulunur . Lesitin vücudumuz için son derece önemli bir maddedir. Hiçbir hücre lesitin olmadan varolamaz. Beyin, sinir sistemi ve organlarimizin hiçbiri islevlerini yerine getiremez. Öte yandan, lesitin vücuttaki yaglarin tasinmasinda ve kanimizdaki yag oranini kontrol etmekte önemli . bir rol oynar. Kolesterol ve diger yaglarin suda dagilmasini ve vücuttan atilmasini saglar. Hatta bazi doktorlar zayiflama diyetlerinde lesitinâ??in bu özelliginden faydalanirlar.

Mucize mi?

Lipodissolve tedavisi hiçbir zahmete girmeden kilo vermek için yararlanabilecegimiz mucize bir yöntem olarak düsünülmemelidir. Yani hareket etmeyip, önümüze geleni yiyerek, soya igneleri yaptirarak formumuzu korumayi ümit edemeyiz. Bu yöntemden esas olarak bölgesel yaglanmadan kurtulmak ve seklimizi restore etmek için yararlanabiliriz. Soya enjeksiyonlari ile kilo verilmez ama bölgesel olarak vücut daralir ve giysi bedenleri küçülür. Ancak en önemlisi bu tedaviyi deneyimli bir doktora yaptirmaktir.

Bu günlük de bu kadarâ?¦

Dr. Yasemin Fatih AMATO

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 242802 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Diyet Egzersiz
10 Pratik Diyet Yemegi
Akdeniz Diyeti
Aldir Yagi, Giy Bikiniyi
BitkiÇayiylazayiflayin
Bölgesel Zayiflama Nedir
Bu Diyet Hatalarina Düsm
Diyet Ürünler Ne Kadar D
Evde Egzersizle Zayiflay
Gida Intolerans Testi Il
GÖbek Eritmenin Yollari
Hazir Sandviçler Tuz Dep
Ince Bir Bel Için Egzers
Istahikapatmaninyollari
Kalori Yakmanin 20 Yolu
Mucize Ve Güncel Diyetle
Zayif Kadinlari Bekleyen
Zayiflama Ve Egzersiz
Zayiflamak Isteyenlere Y
Zayiflatan Egzersiz
BÖlgesel Zayiflama: Soya
Tüm Diyet Egzersiz

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri