Bölgesel Zayiflama Nedir? - Diyet Egzersiz - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
K06 0ÃÆâ€â
Ger̉ہ
Kan IÃâ€
K 0âÃ
S 0 3k 0 3drara 0Š4 0
Tüm Arananlar
 
 
 
Diyet Egzersiz

Bölgesel Zayiflama Nedir?

Bölgesel Zayiflama Nedir?
Uzm.Dr. Selim KOMARMedikal Estetik
Bu makalemde, sizlere tek tek tüm bölgesel zayiflama cihazlarini anlatmayacagim. Zira, bu konuda yazilmis bana ve diger meslektaslarima ait bir çok yazi bulacaksiniz. Asagidaki satirlar, bu konuda yazdigim kitabimdaki bir makaledir. Konuyu tümüyle toparlamaya çalistigi için yayinliyorumâ?¦
Kitabin yazilis amaci, günümüzdeki modern bölgesel zayiflama cihazlari /yöntemlerini tanitmak ve tedavilerdeki kullanimlarini anlatmaktir. Zayiflama konusu, çok güncel, toplumlarin genis bir kesimini ilgilendiren ve çok kapsamli/çok yönlü bir yapidadir. Kitabin sinirli yapisi içinde, kilo-beslenme-saglikli beslenme ve aktivite düzeyleri konularinin belirli kisimlarina deginilmistir. Amaç, yer azligindan çok, okuyani sikmadan ve fazla vaktini almadan pratik ve sonuca ulastiran yol izleyerek konunun bütününü kavratmaktir. Anlatilanlari kisaca özetlemek gerekirse:
· Ciltte olusan çatlaklarin tedavisi (gebelik sirasinda ve diger nedenlere bagli)
· Saglikli ve dengeli beslenmek
· Aktivite artisinin saglik için önemi
· Bölgesel zayiflama ve sikilasma
· Akupunkturun saglik üzerindeki etkileri
· Kilo kontrolü ve saglikli yasam/anti-aging programlamada insana ait . degerlerin de gözetilmesi
· Selülit olusum mekanizmalari ve tedavisindeki en güncel yaklasimlar
Size, ana kavratilmak istenen ise SAGLIKLI BiR HAYAT TARZI olusturmanizdir. Öyle ya simdiye kadar olan sagliksiz yasam tarziniz size kilo aldirdi, öyle ise bu etmenleri düzeltmek sizde iyiye gidisi saglayacaktir. Yoksa, insana ait özelliklerinizi gözetmeyen, dayatmaci ve size . karsi makine imissiniz gibi basit yaklasimlar sergileyen listelere her an her yerden ulasabilirsiniz. Ve problemlerinizi çözmek yerine; bedeninize ve halet-i ruhiyenize ek yükler bindiren yaklasimlar içeren diyet listeleri, size ne yarar saglayabilir ki… Kilo takintiniz olmadan, saglikli yasam tarzina geçerseniz, göreceksiniz ki fazlaliklariniz gitmeye baslamis olacak.. Üstelik, bölgesel zayiflama cihazlari ile sizi en çok rahatsiz eden kisimlardan …
Tibbi tedavilerde amaç, hastaya olabilecek en büyük iyiligi, önce zarar verme prensibi ile saglamaktir. Hiçbir tibbi tedavide, hastaya yüzde yüz basari sözü verilemez ve olasi istenmeyen yan etkiler her zaman mümkündür; önemli olan tedbirleri almis olmaktir. Tedavide kullanilan cihazlarin kalitesi, uygulanan teknikteki doktorun kisisel basarisi, zaman, vücudun iyilestirici güçleri ve tedaviye uyum, tedavideki nihai basariyi belirleyecektir.
Cildin ve cilt altindaki artmis ve/veya bozunuma ugramis yag dokusunun tedavi ya da rehabilitasyonunda amaçlara ulasmak için kullanilan tibbi yöntemlerden bahsedilmektedir. Cildin ve hemen altindaki yag dokusunun bozunumlarinda bir çok faktör vardir. Bu faktörlerden bazilari hastaya aittir ve sorunun köklü çözümlerinde hastaya bunlar kavratilmali ve uzun vadeli programlar çizmesine yardimci olunmalidir. Yani hasta da aktif olarak problem çözümüne katilmali ve bunu uzun süreli olarak hayatina adapte etmelidir… Bu baglamda, isin içine; beslenme sikliginin ayari, günlük toplam kalorik alim ayari, glisemik indeks kavrami, aerobik aktivite artisi, aktivite artisinin kisiye ve yasina uygunlugu yaninda hayat tarzina huzur içinde eklenmesi, saglikli/dengeli beslenme, anti-aging ( dogrusu well-ageing yani iyi yaslanma) gibi bir çok konu girmektedir. Kitabin içinde bu konulara yeri geldigince deginilmistir; istem olursa, ayrintili bilgi tarafimizdan seve seve verilecektir.
Bilim, bize, hiçbir seyin yoktan var olmayacagini ve var olan . bir seyin de yok olmayacagini söyler. Su andaki yapimiz temelde su esaslar üzerine kurulmustur:
1. anne karninda olusan yapimiz
2. bebeklik, çocukluktaki ve simdiki beslenme seklimiz
3. çevremiz ve halet-i ruhiyemiz ile aklimizin olusturdugu beslenme seklimiz
4. genetik yapimiz
5. hareketlilik durumumuz
6. hormonal durumumuzu etkileyen her sey.
Sonuçta, vücudumuzun nihai yapisini belirleyen bu faktörler, belirli bir kütleye ulasmamizi saglarlar. Var olan kilomuz, belirli maddelerin, belirli faktörler esliginde birlesimi ile olusuyor. Demek ki yillar içinde olusturdugumuz kilolarimiz, yoktan varolmadi. Su ya da bu sekilde ve belki de ek yardimci faktörlerin de yardimi ile su anki kilomuza disaridan aldigimiz gidalar ile biz ulastik. Ve su anda, bu kilolardan rahatsiz isek, buna, bir sekilde, günlük harcamamiza göre daha fazla kalori alarak vardik. Yani, soruna, bir yerde biz yol açtik. Öyle ise, sorunun kaynagi olan yine kendimiz, kilo sorunumuzu da çözebilecektir.
Öncelikle, hareketliligimizi arttirarak, harcanimi arttirmaliyiz. Ayrica alim fazlaligimizi daha az kalorili olan . sebze-meyve gibi gidalara yönelmek yaninda sik araliklar ve fakat az kalorili beslenerek asmaliyiz. Kilo artisini, hastalik olarak varsayarsak, nedenlerine yönelik köklü tedavi yapmamiz, hastaligin tekrarlama olasiligini minimuma indirecektir. Kilo fazlaliginda, etmenlerden birisi ve belki en sik rastlanani da hareket azligi, asiri ayakta kalmalar veya oturmalar ise, çözümü de hasta tarafindan . gerçeklestirilecek olan AKTiViTE ARTISLARIdir.
Unutmayiniz, bir kilo dokumuzun olusmasi için gerekli kalori miktari yaklasik 7.000 KCalâ??dir. Yani her bir kiloluk fazlaligimizin olusmasi için, yedi bin kaloriyi, harcamamiza göre fazla kalori aldik. Öyle ise ne yapmaliyiz, bir örnek vererek bunu açiklayalim:
· Her gün 500 kalorilik aktivite artisi(spor) yapsak ve beraberinde,
· Her gün, günlük gerekenden yaklasik 500 kalorilik eksik gida alsak sonuçta bir haftada yaklasik bir kilo kaybederiz.
Ya da, her gün, söylenenlerin yarisini uygulasak; haftada yarim kilo kadar kaybederiz.
Size, ana kavratilmak istenen ise SAGLIKLI BiR HAYAT TARZI olusturmanizdir. Öyle ya, simdiye kadar olan sagliksiz yasam tarziniz size kilo aldirdi, öyle ise bu etmenleri düzeltmek sizde iyiye gidisi saglayacaktir. Yoksa insana ait özelliklerinizi gözetmeyen dayatmaci ve size karsi makine imissiniz gibi basit yaklasimlar sergileyen listelere her an her yerden ulasabilirsiniz. Ve problemlerinizi çözmek yerine; bedeninize ve halet-i ruhiyenize ek yükler bindiren yaklasimlar içeren diyet listeleri, size ne yarar saglayabilir ki… Kilo takintiniz olmadan, saglikli yasam tarzina geçerseniz, göreceksiniz ki fazlaliklariniz gitmeye baslamis olacak. Üstelik, bölgesel zayiflama cihazlari ile sizi en çok rahatsiz eden kisimlardan …
Huzur içinde ve hayat tarzinizi düzenleyerek, aktivite artisi ön planda olarak vereceginiz bes kilo, kendinizi ruhen ve bedenen zorlayarak vereceginiz on bes kilodan daha iyidir. Dayatmaci diyetler gibi insani olmayan metotlar yerine, bölgesel zayiflama ile vereceginiz çok daha az miktardaki kilolar, direkt olarak rahatsizlik veren görünümü düzeltecegi için daha basarili ve daha iyidir ve size sonuca kolayca ulasma imkani saglar. Üstelik cildinizde ve hemen onun altindaki yag dokusunda yapacagi iyilestirmeler ile daha siki ve . daha saglikli bir cilt ve cilt alti dokunuzun olusmasi da ek yararinizdir…
Kilo ve rakam takintilarindan uzak olarak, bölgesel zayiflama cihazlari ile vereceginiz kilolar ve/veya vücudunuzdaki sekillendirme-sikilasmalar size bir baska yarar daha saglar. Bu yarar, genetik yapiniza uyan kilo kavrami içinde sekillenmedir.
Huzur içinde, saglikli bir hayat dileklerimle; saygi ve sevgi her daim bizimle olsun…

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 248982 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Diyet Egzersiz
10 Pratik Diyet Yemegi
Akdeniz Diyeti
Aldir Yagi, Giy Bikiniyi
BitkiÇayiylazayiflayin
Bölgesel Zayiflama Nedir
Bu Diyet Hatalarina Düsm
Diyet Ürünler Ne Kadar D
Evde Egzersizle Zayiflay
Gida Intolerans Testi Il
GÖbek Eritmenin Yollari
Hazir Sandviçler Tuz Dep
Ince Bir Bel Için Egzers
Istahikapatmaninyollari
Kalori Yakmanin 20 Yolu
Mucize Ve Güncel Diyetle
Zayif Kadinlari Bekleyen
Zayiflama Ve Egzersiz
Zayiflamak Isteyenlere Y
Zayiflatan Egzersiz
BÖlgesel Zayiflama: Soya
Tüm Diyet Egzersiz

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri