Beden temizliginin amaci - Kozmik Bioenerji - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
�á@Â
Ger̉ہ
Kan IÃâ€
K 0âÃ
S 0 3k 0 3drara 0Š4 0
Tüm Arananlar
 
 
 
Kozmik Bioenerji

Beden Temizliginin Amaci

insanlar yasam enerjilerini devam ettirebilmek için beslenir ve nefes alir. Günümüzde tüketilen gidalar ve solunan hava saglikli degil. Ayni zamanda hayat ritmini günlük yasam içinde düzenleyememenin tesiriyle stresin de etkisi altinda kaliniyor. Bu nedenle vücudun, metabolizma ritmi bozulur. Bu durum insan vücudunu psikolojik ve metabolik toksin içinde birakir. iste bu gibi nedenlerden dolayi insanlar hastalanmamak veya hastaliklardan korunmak için kendi vücudunu temizlemeye mecburdur. 30 yasindan sonra insan vücudunun temizlenme ihtiyaci daha fazla artmaktadir. Bunun sebebi bu dönemde koruma direncinin zayiflamasi nedeniyle hastalik, rahatsizlik ve diger olumsuzluklarin olusma oraninin daha fazla olmasidir. insan vücudunu koruma ve tedavi için psikolojik ve metabolik olarak temizlemek gerekir.
 
insan vücudunda fizyolojik temizleme siralamasinda ilk olarak kalin bagirsak, karaciger ve safra kesesi gelmektedir.
 
Kalin Bagirsak
Kalin bagirsak insan vücudunda emme, bosaltma, ayirma, mikroflora, isitma, enerji olusturma, stimüle etme gibi birçok fonksiyona sahiptir. insanlarin genel olarak algiladiklari gibi kalin bagirsagin sadece bosaltim fonksiyonu yoktur. Ayni zamanda kalin bagirsak bir gaita deposu degildir. insanlar dogru beslenmedikleri için metabolizmalarinin diger fonksiyonel özelliklerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedirler. Bu özellikleri tekrar kazanmak için kalin bagirsagi temizlemeye mecburdurlar. Kalin bagirsak temizlenmeden karaciger temizligi yapilamaz.
 
Kalin Bagirsak Stimüle Sistem:
1-Tiroid Bez2-Karaciger,3-Safra Kesesi,4-Kalp,5-Akciger,6- Mide,7-Dalak,8-Pankreas,9-Böbrek Üstü Bezi, 10-Böbrek, 11-Cinsel Bezi, 12-Yumurtalik, 13-idrar . Kesesi, 14-Prostat, 15-Cinsel Organlar
 
Kalin bagirsak kirliligi üzerine olusan hastaliklar: Boyali alanlar kalin bagirsakta pisliklerin birikim yerlerini, fekal taslari, balgam ve karazar dokusunu göstermektedir.
 
Karaciger
Karacigerin, sindirim, kan dolasimi, metabolizma ve detoksikasyon gibi görevleri vardir. Bütün damarlarda dolasan kan karacigerden geçer ve burada kontrol edilir. Sadece kalin bagirsagin alt rectus collum parçasinin kani karacigerden geçmemektedir. Karaciger, kalin bagirsak içindeki zehirli maddelerin zararli etkilerini azaltmakta veya tamamen yok etmektedir. Ayni zamanda kan, lenf ve safra hücresi üretildigi; karbonhidrat, protein, yag, su, mineral, pigment, vitamin ve hormonlarin sentezlerinin son asamasinin yapildigi organdir. Bu sentezlerin son asamasinda insan vücudu için zararli olan üre meydana gelmektedir. Olusan üreyi laktik aside çeviren ve böbreklerden atilmasini saglayan organ karacigerdir. Karaciger insan metabolizmasinin iç dengesini tutmaktadir. Karaciger olusturdugu safranin bir bölümünü safra kesesi içinde, diger bölümünü ise onikiparmak bagirsagindan sindirime vermektedir.
 
Safra KesesiSafra kesesi karacigerde üretilen safrayi depo eder. Safra bagirsaklardan sindirime katildiginda:Sindirilmekte olan gidalarin asit seviyesini nötralize eder.Yaglarin formatini degistirir ve emilim için hazirlar.Kalin bagirsagin peristaltik hareketini saglar.Fazla kollestrinin disari atilmasini saglar.Karacigerin safra üretimi, beslenmeye göre degisiklik gösterir. Açlik ve vücut sicakliginin artmasi üretilen safra miktarini azaltir. Bunun tam tersi seklinde vücut sicakligi azalinca ya da protein ve yag bakimindan zengin gidalar alindiginda . safra üretimi yükselir. En fazla yükselmeye yagli yiyecekler neden olur. Bu yüzden safranin üretimi insan metabolizmasi için önemlidir. Ne zaman karaciger fonksiyonlarinda bozukluk meydana gelirse safra üretimi de bozulur ve vücudun diger fonksiyonlari da bundan olumsuz yönde etkilenir.
Her insan dogru beslendigini düsünebilir ama beslenme ne kadar saglikli olsa da vücutta devamli toksin olustugu için bu organlari her sene 1 defa olmak üzere temizlemek gerekir. Bu temizleme belli bir usulle ve siralama ile yapilir. Bu usul ve siralamaya dikkat edilerek yapilan vücut temizligiyle insan sagligi korunabilir ve sahip olunan bazi hastaliklardan kurtulma söz konusu olur.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 184083 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kozmik Bioenerji
Beden Temizligi Usulleri
Beden Temizliginin Amaci
Bedene Faydalari
Kozmik Beden Temizligi N
Kozmik Bioenerji
Vücuda Katkilari
Beden Temizligi Usulleri
Beden Temizliginin Amaci
Bedene Faydalari
Kozmik Beden Temizligi N
Kozmik Bioenerji
Vücuda Katkilari
Tüm Kozmik Bioenerji

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri