Aski kadinlar baslatiyor - Kadin Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Kadin Sagligi

Aski Kadinlar Baslatiyor

Erkegin karsi cinse agresif tutum ve davranislarla kendisini göstermeye çalistigi, kadinin ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkegi kendisine çekmek istedigi belirtildi.

Konya - Çukurova Üniversitesi Tip Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen, â??Ask hiçbir zaman erkek tarafindan baslatilmaz, seçimi kadinlar yapar. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelirâ? dedi.
Prof. Dr. Tuncay Özgünen, Selçuk Üniversitesi tarafindan Tip Bayrami etkinlikleri kapsaminda Meram Tip Fakültesiâ??nde düzenlenen â??Askin ve Sevginin Fizyolojisiâ? konulu konferansta bir konusma yapti. Ask kavraminin kadin ve erkekte ergenlik çaglarinda basladigini ifade eden Özgünen, sevgi kavraminin ise kisinin kendisini â??ben kimim, neyim, neden dünyaya geldimâ? gibi sorularla tanimaya basladigi 5 yas sürecinde ortaya çiktigini dile getirdi. Ask dürtüsü baslarken 4 duyunun harekete geçtigini vurgulayan Özgünen, â??Askin baslamasi için ilk olarak karsimizdaki insanin kokusunun beynimizdeki ask dürtülerini uyarmasi gerekiyor. Daha sonra sesini ve görüntüsünü begendigimiz kisiye dokunmak istiyoruzâ? dedi. Özgünen, kadinin koku yolu ile karsisindaki erkegin bagisiklik sistemi hakkinda bilgi sahibi oldugunu dile getirerek, sunlari söyledi: â??Esler seçim yaparken kendi bagisiklik sisteminden çok daha farkli bir sisteme sahip olan kisilere yönelir. Bunun nedeni ise kadinin dogacak çocugunu daha gelismis bir bagisiklik sistemiyle dünyaya getirmek istegidir. ilk olarak kokuyla baslayan sinyaller, daha sonra gözlerle kurulan iletisim, ses ve dokunma ile aski ortaya çikarir. Bu nedenle ask, hiçbir zaman erkek tarafindan baslatilmaz, seçimi kadinlar yapar.â?â??ERKEGiN KENDiNE ÖZGÜ KRiTERLERi YOKTURâ?Sinyalleri kadinlarin gönderdigini ve daha sonraki sürecin erkek- kadin iliskisi içinde gelistigini vurgulayan Özgünen, söyle devam etti: â??Es seçiminde erkegin kendisine özgü kriterleri yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocugunu en saglikli sekilde tasiyacak, besleyecek, doguracak ve bakacak kadini arar. Kadin ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. ilk olarak erkegin kokusunun kendisine uygun olup olmadigina karar verir daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Zeka, güvenilirlik, iletisim, erkegin kendinden mutlu olmasi kadinlarin aradigi özelliklerdir. . Kadin için cinsellik son siralardadir.â? Özgünen, erkegin karsi cinse agresif tutum ve davranislarla kendisini göstermeye çalistigini, kadinin ise bu süreçte vücut dilini kullanarak erkegi kendisine çekmek istedigini söyledi.
Alinti:

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 586294 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kadin Sagligi
Aski Kadinlar Baslatiyor
Kadin Cinsel Organlarini
Kadin Ve Erkekteki Kisir
Kadin Ve Erkekteki Kisir
Kadinlarda Tiroid Hastal
8 Mart Dünya Kadinlar Gü
Kadinlara Reçete: Ev isi
Aski Kadinlar Baslatiyor
Kadin Ve Erkekteki Kisir
Kadin Ve Erkekteki Kisir
Kadinlarda Tiroid Hastal
8 Mart Dünya Kadinlar Gü
Kadinlara Reçete: Ev isi
Kadinlarda Menapoz Belirt
Kadinlar Flörtte Daha Bas
Hamile Kadinlarin Uymasi
Kadinlarin Kabusu, “
Tüm Kadin Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri