Antioksidan Destegi Kadinlarda Cilt Kanseri Riskini Artirabilir - Kanser - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
0��������
SiâÃÃ
Vajina 0‡1ÃÂ
Sperm ZararÃÃâ€
Penis HastalÃÃâ€
Tüm Arananlar
 
 
 
Kanser

Antioksidan Destegi Kadinlarda Cilt Kanseri Riskini Artirabilir

Fransa’da yapilan bir arastirmada, antioksidan desteginin cilt kanserinden korumadigi, ve özellikle kadinlarda bu riski artirdigi açiklandi.

Paris Üniversitesi’nden profesör Dr. Serge Hercberg açikliyor: “Yaptigimiz arastirmada, özellikle uzun süre besin destegi alan ve beta karoten kullanarak bronzlasmayi hedefleyen kisilerle ilgili çalismalara yer verdik.”

Archives of Internal Medicine’nin Agustos sayisinda yer alan bir çalismada, antioksidan larin, kalp hastaligi riski çok yüksek kadinlarda, kalp hastaliklarini önlemedigi belirtilmisti.

Antioksidanlarin kanserve iskemik kalp hastaliklarina etkilerinin arastirildigi büyük çapli bir arastirmanin bir parçasi olan bu çalismada, antioksidanlarin cilt kanserine etkileri arastirildi.

Antioksidanlarin, “serbest radikaller”in olumsuz etkilerini önleyerek, hastalik riskini düsürdügüne inaniliyor.

7,900 kadin ve 5,100 erkegin katildigi çalismada, katilimcilarin bir kismina her gün antioksidan, ve diger gruba hergün plasebo verildi. Antioksidanlar, 120 mg C vitamini, 30 mg E vitamini, 6 mg beta karoten, 100 mg selenyum ve 20 mg çinko içeriyordu.

Bunlarin yüksek dozda olmadigini beliten Hercberg ekliyor: “Bu antioksidanlar, reçetesiz alabileceginiz haplarin içerdigi dozdan biraz daha az düzeyde bulunuyor.”

Yaklasik 7.5 . yil süren çalismada, 25′i melanom içeren 157 cilt kanserinin ortaya çiktigi açiklandi.

Arastirmacilar, cilt kanseri görülen kadinlarin büyük bölümünün antioksidan alan grupta yer aldigini açikladilar.

Hergün antioksidan alan gruptaki 51 kadinda ve plasebo grubundaki kadinlarin ise 30 ‘unda cilt kanseri görüldügü açiklandi. Erkeklerde ise, plasebo grubundan 43 kiside, ve antioksidan kullanan gruptan 33 kiside cilt kanseri görüldügü belirtildi.

Elde edilen sonuçlarin karmasik oldugunu vurgulayan Hercberg, daha önce yapilan çalismalarda, düzenli olarak yüksek dozda beta karoten alan agir sigara içicilerinde akciger kanseri riskinin çok yüksek oldugunun açiklandigini belirtiyor.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 237519 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Kanser
Antioksidan Destegi Kadi
Elma Kabugu Kanseri Enge
Kanser Riskini Mandalina
Kanser Tedavisinde Tamam
Kanser Ve Sismanlik
Kanserden Korunmak Elini
Kanserden Korunmaya Nele
Kanserin Ilaci Tütün
Kanserli Hücre Nasil Anl
Kanserli Hücreler Nasil
Kimya Uzmani Kanserli Hü
Sarapta Kanser Riski
Testis Kanseri Erkek Yum
Yutma Güçlügü Disfaji Ye
Aci Biber Kansere Karsi
Akciger Kanseri - Tedavi
Akciger Kanseri
Bas Ve Boyun Kanseri
Bira IÇenlerde Kanser Da
Kanser: Tedavi Prensiple
Tüm Kanser

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri