Annelik Kadinlarin Beynini Degistiriyor .. - Anne çocuk Sagligi - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
0��������
SiâÃÃ
Vajina 0‡1ÃÂ
Sperm ZararÃÃâ€
Penis HastalÃÃâ€
Tüm Arananlar
 
 
 
Anne çocuk Sagligi

Annelik Kadinlarin Beynini Degistiriyor ..

Annelik, kadinlarin beyinlerini degistiriyor Üreme ve dogum sonucunda, disi memelinin beyninde, davranislarini ve yeteneklerini gelistiren bir degisim yasaniyor. Annelik davranislari aslinda evrimde disinin basari sansini artiriyor. 40 yasindan sonra anne olanlarin, uzun yasama sansi daha çok.
Anne olarak dogulmaz, anne olunur. insanlardan farelere ve maymunlara kadar disi memeliler, hamilelikleri döneminde ve anneliklerinin baslangicinda temel yapisal degisimlerle karsi karsiya kaliyor.
Daha önce yalnizca kendi gereksinimlerine ve yasamina yönelik olarak gelisen disinin organizmasi, hamilelikle birlikte kendi yavrusunun bakimi ve ihtiyaçlari dogrultusunda gelisim gösteriyor.
Yeni arastirmalar hamilelik, dogum ve emzirme döneminde son derece yogun olarak yasanan hormonal dalgalanmalarin disinin beyin yapisini degistirdigini, bazi bölgelerde nöronlarin büyüklügünü degistirdigini ve diger bölgelerdeki nöronlari da yapisal degisimlere ugrattigini ortaya koyuyor.
Bazi bölgeler yuva yapmak, yavrularini temizlemek, onlari daha büyüklerden korumak için düzenlenirken, düsünce, kontrol hafizasi, ögrenme, korku ve strese karsi korunma gibi bazi bölgeler de yeniden yapilandiriliyor.
Hamilelik hormonu ve çocuk arzusu
Hormonlarin beyinde yol açtigi degisim yalniz annenin yavrusunu korumasina ve bakimina yönelik degil, ayni zamanda anneye yavrusuna daha iyi yasam kosullari saglayabilmesi için yeni yetenekler de kazandiriyor. Hatta beyindeki bu yeni donanimlar anne fare yaslanana kadar sürüyor. Bütün arastirmalar yalnizca disi fareler üzerinde yapilsa da, insanda da ayni özelliklerin söz konusu oldugu üzerinde duruluyor.
Memelilerin büyük çogunlugunda annelik davranislari beynin ayni bölgeleri tarafindan kontrol ediliyor.
50 yil kadar önce bilim dünyasi sunu kesfetti: Hamilelik hormonlari, disinin yavrusu için duydugu arzuyu körüklüyor. 1940

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 264321 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Anne çocuk Sagligi
Gebeligi önleyici Bir Ay
Kürtaj Veya Gebelige Dev
Çocukta Beslenme Ve Atis
Annelik Kadinlarin Beyni
Çocugunuzu Günesten Koru
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Agrisiz Dogum Nasil Uygu
Bebekler Nasil Beslenmel
Deri Çatlaklari (stria)
Dis Gebelik
Dis Gebelik
Gebe Beslenmesi
Gebelik Ve Evcil Hayvanl
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Folik Asitin ö
Gebelikte Yapilacak Olan
Gebelikte Yapilacak Olan
Hamilelik Döneminde Disl
Hamilelikte Beslenme
Hamilelikte Beslenme - H
Tüm Anne çocuk Sagligi

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri