Alerji - Sifali Bitkiler - saglik,arsiv,estetik,güzellik,makyaj,moda,güzeller,sex,cinsellik,mankenler,bebek,çocuk bakımı,hamilelik,hastaneler,hastalıklar,ergenlik,sivilce,lohusa,kızlık zarı,sperm,doktor,cocuk bakımı,annelik,kalpde ritim bozukluğu,böbrek üstü,böbrek taşı,taş düşürme,böbrek iltihabı,kalp hastalıklardan korunma,tıkanan kalp damarlarını nasıl açılır,böbrek iflası,kalp hastalığına doğal çözüm,kalp ile ilgili bilgiler,kalp ameliyatı,kalp hastalığının bitkisel tedavisi varmı,kalp hastalıkları,kalp damar tıkanıkları,böbrek,yararlı yiyecekler,kalp krizi nasıl olur,kalp krizini nasıl önlenir,kalp çarpıntısı,böbrekte büyüme,kekemelik,kekemelik hastalığı neden kaynaklanır,böbrek hastalıkları,kekemeliğin bitkisel tedavisi,kekemelik nasıl tedavi edilir,tedavisi,gözün kornea tabakası, böbrek ağrısı,çocuklarda kekemelik,böbrek nakli,kekemelik hakkında bilgi, böbrek ameliyatı.- .::Sağlık Arşivi::.
 

Sitede Ara Webde Ara
KarÃÃÆ
Kizlik Zarà ââ‚Â
TamamenyciplakeerkekÃÃ
Ger̉ہ
HEMOF 0ÃÆââ‚
Tüm Arananlar
 
 
 
Sifali Bitkiler

Alerji

alerji Vücudun, bazi madde veya hava sartlarindan etkilenmesi yahut psikolojik etkenler sonucu ortaya çikan bir hastaliktir. Önce, alerjiye neden olan etkenleri bulmak gerekir. alerjinin belirtileri de; sahsa göre degisir. Kiminde kasinti, kiminde kurdesen, kiminde astim görülür. Hasta, eger bazi maddelerle temasindan dolayi alerji oluyorsa, o maddenin uzaklastirilmasi ile mesele kendiliginden çözümlenmis olur.
bas agrilari Bas agrilari çesitli nedenlerden kaynaklanir. Bunlar; söyle siralanabilir. Asiri yemekten sonra görülen veya açliktan kaynaklanan bas agrilari. Göz, kulak veya burun hastaliklarindan kaynaklanan bas agrilari. Atesli hastaliklarin neden oldugu bas agrilari. Alkol kullanmanin neden oldugu bas agrilari. Kafa bölgesinde meydana gelen, kirik, ezik, çatlak veya sarsintilardan . kaynaklanan bas agrilari. Beyin urlarinin neden oldugu bas agrilari. Kahve tiryakilerinde kahvesizlikten dogan bas agrilari. Kabizlik çekenlerde görülen bas agrilari. Saralilarda görülen bas agrilari. Çikolata, sarimsak, lahana, yesil biber, kuru yemis yedikten sonra görülen, alerjik bas agrilari. Menenjit hastaliginin neden oldugu bas agrilari. Fazla miktarda sekerli yiyecek yemekten dogan bas agrilari. Dis hastaliklarinin neden oldugu bas agrilari. Fazla çalisma ve ruhi çöküntülerin neden oldugu bas agrilari. Bas agrilarinin gerçek nedenini bulabilmek için mutlaka doktora basvurulmalidir.
burun akintisi Burun akintisinin nedeni; nezle, saman nezlesi, sinüzit, müzmin nezle, alerjik burun iltihabi veya burna herhangi birsey kaçmis olmasidir. Ayrica kizamik baslangicinda da görülür.
egzama Mayasil diye bilinen egzama, derinin sulanmasi ile meydana gelen bir iltihaptir. Tip dilinde; Erythema pernio denir. Kasinti ve kizarti ile ortaya çikar. nedeni; ruhsal olabilecegi gibi alerjik tepkiler veya deriyi tahris eden maddeler de olabilir. Bazi kimselerde de irsidir. Vücudun hemen hemen her yerinde görülebilir ve bulunduklari yere göre . isimlendirilirler. Tedavinin ilk prensibi; üzülmemek ve egzamali yerleri kasimamaktir. Ayrica, su ve sabunlu sudan oldugu kadar uzak kalmak da gerekir. Su yerine permanganatli su ve rivanollu su kullanilir. Perhiz yapilir. Acili, baharatli ve yagli yenmez.
göz sulanmasi Göze toz kaçmasi, çapaklanma, göz iltihabi, nezle veya bazi alerjik hastaliklar göz yasinin fazlalasmasina neden olur. Sikayetler soguk havalarda daha da artar. Doktora basvurmak gerekir.
gözkapagi sisligi Gözkapaklari, çogunlukla fazla aglama sonucu siser. Nezle veya kizamik sirasinda da görülür. Bunlardan baska, kalp, böbrek, hastaliklari veya beze iltihaplanmasinin da bir isareti olabilir. Bazi kimselerde de alerjiktir.
kurdesen Tip dilinde Ürtiker denilen kurdesen, bir çesit . alerjidir. Ciltte aniden baslayan ve birkaç saat süren dayanilmaz kasintilarla kendini gösterir. Ciltte görülen küçük, kirmizi kabarciklar, bir süre sonra sisebilir. Bu belirtiler, bazen çok kisa zamanda geçer, bazen de uzun süre devam eder. Nedeni, böcek veya ari sokmasi, bozuk yiyecekler, bazi yiyecekler, bazi ilaçlar veya asiri derecede heyecanlamadir.
saman nezlesi Ot veya bitki tozlarinin neden oldugu bir çesit alerjik hastaliktir. Tip dilinde pollenosis veya alerjik rinit denir. Daha ziyade, çiçeklerin açtigi aylarda görülür. Hastada siddetli aksirmalar, burun tikanikligi, gözlerde kizarma ve sulanma, fazla miktarda berrak burun akintisi ve öksürük görülür. Tedavinin ilk sarti, çiçeklerin açtigi sicak ve rüzgarli günlerde kirlara gitmemek ve günes gözlügü kullanmaktir.
sinüzit Çene, alin ve sakak kemikleri içinde bulunan ve buruna açilan içleri hava dolu bosluklarin, sinüslerin iltihaplanmasi sonucu ortaya çikan bir hastaliktir. Had ve müzmin olmak üzere iki çesidi vardir. Nedeni burun iltihabi, nezle, grip, alerji, burundaki sekil bozukluklari veya buruna kaçan yabanci cisimlerdir. Hastanin yüzünde zonklayici bir agri, burnunda tikanma, akinti ve bas agrisiyla birlikte gelen ates görülür.

Alerji için Sifali Bitkiler
Sifali Bitkiler > Bitkiler, Bitki Çaylari, Meyveler, Sebzeler, Baharatlar
sogan ve sarimsakYüksek tansiyon ve kalp hastaligi tehlikesini azaltirlar. Sogan, mide kanserine yakalanma riskini; sarimsak da bagirsak kanserine yakalanma riskini azaltiyor. Sarimsagin mayasinda bulunan maddeler hücrelerin zarar görmesini önleyerek, vücudu erken yaslanmaya karsi koruyor. Antibiyotik ve nefes darligini gideren bilesimler içeren sarimsak bagisiklik sistemini de kuvvetlendiriyor. Kalbe ve alerjik hastaliklara karsi etkili. Sogan içerdigi kimyasal maddelerle kalbimizi güçlendiriyor ve alerjik reaksiyonlari engelliyor. Newcastle’da yapilan arastirmalar, düzenli bir sekilde sogan yiyenlerin damarlarinin tikanma riskinin . azaldigini gösteriyor.

Ekleyen: Saglik Sifali - 03.01.2012 - 269965 Okuma - 0 Yorum
« Önceki
Bu Yazıyı Facebook'ta paylaş
Sonraki »
Sifali Bitkiler
Bilinçli Beslenmede Taze
Sifali Bitkiler Dut
Kizilcik: Melatonin Kayn
Alerji
Uyku Hastaliklari
Kirlasan Saçlara Bitkise
Bilinçli Beslenmede Taze
Sifali Bitkiler Dut
Kizilcik: Melatonin Kayn
Alerji
Uyku Hastaliklari
Sifali Çaylar
Rezene
Kusburnu
Kilo Kaybi Için Bitkiler
Kayisi: Hem Lezzetli Hem
Kadin Hastaliklari Için S
IlginÇ Bitkiler Birer Sif
Çayir Papatyasi
AdaÇayi
Tüm Sifali Bitkiler

 
 
Copyright © 2007 saglik.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
Dostlarimiz: 
||||Gizlilik Politikası|||| Sağlık Bilgileri